- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Fałszywi policjanci chcieli wyłudzić od dwóch kobiet pieniądze

- REKLAMA -

Czujność i rozwaga mieszkanek Brzeska uratowała je przed utratą pieniędzy. Kobiety odebrały telefon od rzekomego funkcjonariusza CBŚ informującego o zagrożonych oszczędnościach na ich kontach. Na szczęście rozmówczynie szybko zorientowały się, że jest to próba oszustwa i odprawiły przestępców „z kwitkiem”.

Fałszywi policjanci znów dają o sobie znać. Tylko wczoraj, 1 czerwca przestępcy usiłowali oszukać dwie mieszkanki Brzeska.

Scenariusz oszustwa „na policjanta” wciąż jest ten sam. Dzwoniący poinformował kobiety, że ich oszczędności są zagrożone i aby to zweryfikować mogą zadzwonić na numer alarmowy, oczywiście nie rozłączając poprzedniej rozmowy.

W żadnym z tych przypadków nie doszło do przekazania pieniędzy, gdyż kobiety w porę zorientowały się z kim mają do czynienia. O próbie oszustwa poinformowały brzeskich policjantów utwierdzając się w przekonaniu, że miały słuszność, co do złych intencji dzwoniącego. Policjanci apelują o czujność i rozwagę.

PAMIĘTAJ!

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra