- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴 Ewakuacja mieszkańców trzech kamienic przy Kazimierza Wielkiego. W jednej z nich wyczuwalny jest gaz ZDJĘCIA

- REKLAMA -
fot. Paweł Klasa

Tuż przed godziną 11.30 strażacy z KP PSP otrzymali sygnał o wyczuwalnym gazie w jednej z kamienic przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Na miejscu pracuje pogotowie gazowe, strażacy i policjanci.

13.55 – Grupa chemiczna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie nie potwierdziła, iż wykryta substancja jest niebezpieczna. Nie ustalono jednak, co było przyczyną powstałego zamieszania. Ewakuowani wracają do swoich domów i biur.

12.35 – w kanalizacji jednego z mieszkań kamienicy przy Kazimierza Wielkiego 15 mierniki wykryły „niebezpieczną” substancję. Trwa ustalanie, co to jest.

12.05 – nadal nie ustalono źródła wycieku. Gaz jest wyczuwalny, ale mierniki, z którymi pracują strażacy i pogotowie nie wskazują na jego przekroczenie. Strażacy przeszukują wszystkie pomieszczenia, w każdej z trzech kamienic. Na ul. Kazimierza Wielkiego ruch odbywa się wahadłowo.

11.55 – policja ewakuowała ok. 50 osób z trzech kamienic przy ul. K. Wielkiego nr 15, 11 i 13. Pracownicy pogotowia gazowego lokalizują źródło wycieku gazu.

MATERIAŁ BĘDZIE AKTUALIZOWANY

Fot. Paweł Klasa

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra