- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Jasieniu. W tym roku przygotowano sześć tras

- REKLAMA -

31 marca z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jasieniu po raz ósmy wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku organizatorzy tego wydarzenia przygotowali sześć tras.

-W naszym regionie EDK z jasienia cieszy się niegasnącą popularnością, czego potwierdzeniem jest stała liczba uczestników przekraczająca 350 osób – podkreśla Mateusz Kołodziej  lider regionu zachęcając do udziału w wydarzeniu.

– Sama EDK polega na pokonaniu wybranej trasy (minimum 40 km) w nocy, w ciszy i samotności. Można iść w małej grupie, ale zawsze w skupieniu, bez rozmów czy pikników. EDK to modlitwa indywidualna. Musi boleć, byśmy mogli opuścić swoją strefę komfortu. Nie chodzi też o wyjście w jakiejś intencji. Chodzi o przemianę swojego życia. EDK nie dogadza, ale wymaga. Proponuje przekraczanie własnych ograniczeń – zapewnia Mateusz Kołodziej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz
indywidualną praktyką religijną.Osoby biorące w niej udział robią to na własną odpowiedzialność.

Każdą taką drogę rozpoczyna się Mszą Świętą, która w parafii w Jasieniu zaplanowana jest na godzinę 19:00. Następnie o 20:00 uczestnicy wyjdą na wybrane trasy.

Zespół z Jasienia od kilku miesięcy pracuje nad przygotowaniem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, którą wciąż stara się udoskonalać.

Z tego powodu stawiamy za cel dotarcie do większego grona odbiorców, aby jak najwięcej osób mogło z naszej pracy skorzystać – dodaje Mateusz Kołodziej.

W tym roku idąc z Jasienia będzie można wybrać jedną z 6 tras o różnym poziomie trudności: 

  • Błękitna: Jasień – Bochnia 39 km
  • Żółta: Jasień – Jasień 36 km
  • Czarna: Jasień – Szczepanów 41 km
  • Biała: Jasień – Pasierbiec 42 km
  • Czerwona: Jasień – Kraków Łagiewniki 60km
  • Srebrna: Jasień – Wiślica 65km

Inicjatorzy EDK zapraszają do odwiedzenia strony na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/JASIEN.EDK/ oraz oficjalnej strony EDK: https://www.edk.org.pl/.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra