- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś w bocheńskiej bibliotece spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

Fot. Piotr Strzeżysz
- REKLAMA -

W ramach projektu „Aktywni w jesieni życia” dofinansowanego z MKiDN, wypożyczalnia dla dorosłych bocheńskiej biblioteki zaprasza dziś o godz. 18.00 do sali klubu ( ul. Mickiewicza 5 ) na spotkanie  połączone z pokazem multimedialnym, podróżnika, fotografa i pisarza Piotra Strzeżysza.

Bohater spotkania jest autorem  pięciu książek: „Campa w sakwach czyli rowerem na Dach Świata” (2011), „Makaron w sakwach czyli rowerem przez Andy i Kordyliery”(2012), „Powidoki”(2014), „Sen Powrotu” (2016) ,”Zaistnienia” (2020), który od ponad dwudziestu  lat przemierza świat na rowerze.

– Ten niezwykły obieżyświat odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, był gościem na setkach spotkań, podczas których dzielił się wrażeniami, ze swoich podróży. Jego opowieści i refleksje o zwiedzanych miejscach były wielokrotnie nagradzane na najważniejszych w kraju festiwalach podróżniczych – wylicza Anna Stolarczyk – koordynatorka  projektu.

Podczas spotkania w bibliotece Piotr Strzeżysz opowie o swojej wyprawie po Azji: „ Campa w sakwach czyli rowerem przez Indie i Tybet” .

-Niezwykły włóczykij z wyboru, zabierze nas jednośladem pod najwyższą górę świata Mount Everest, zapozna z gościnnością mieszkańców, zaprezentuje zdjęcia z zimowej przeprawy przez himalajskie przełęcze, zaprosi do tybetańskich klasztorów, pokaże piękno krajobrazu i ludzi. Na wtorkowy wieczór zapraszamy nie tylko seniorów lubiących książki podróżnicze ale również miłośników turystki rowerowej – dodaje Anna Stolarczyk.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że realizacja projektu odbywa się w czasach pandemii, dlatego prosimy o dostosowanie się do ogólnie przyjętych restrykcji  sanitarnych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra