- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dziś rusza głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego Bochni 2021

- REKLAMA -

Już po raz szósty mieszkańcy Bochni będą mogli wybrać projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zgodnie z wcześniejszą decyzją Rady Miasta wszystkie z nich zgłoszone zostały w ramach zadań osiedlowych.

Kwota przeznaczona na realizację zadań to 795 819,50 zł, natomiast wartość  wszystkich zgłoszonych projektów to ponad 1 mln zł.

Głosowanie nad projektami odbędzie się od 2 do 15 września poprzez internetowy system głosowania znajdujący się pod adresem www.bochniadecyduje.pl (wejście do niego możliwe będzie również na stronie głównej www.bochnia.eu), jak i w sposób tradycyjny w dniach 2-4 września, 7-11 września oraz 14-15 września w godz. 7:30-15:30 na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia.

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Bochni, który najpóźniej w dniu zakończenia głosowania (15 września) ukończy 16 lat.

GŁOSOWANIE ONLINE:

Głosowanie Internetowe rozpocznie się o północy wtorek na środę (2 września) i trwać będzie do północy z wtorku na środę (15 września).

Dostęp do systemu głosowania – KLIKNIJ TUTAJ

Osoby posiadające zameldowane stałe lub czasowe mają możliwość skorzystania z szybkiej weryfikacji automatycznej na podstawie numeru PESEL i ulicy zamieszkania.

Jeśli po podaniu numeru PESEL, wybraniu ulicy i kliknięciu w przycisk „Weź udział w głosowaniu” pojawi się komunikat „Twój numer PESEL nie został znaleziony w bazie mieszkańców, prosimy o kontakt pod numerem tel. 14 614 91 53.

POMOC PRZY GŁOSOWANIU:

Wszelkich informacji dotyczących głosowania udzielać będą pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w dniach 2-6 oraz 9-13 września w godz. 7:30 do 15:30 pod numerem telefonu: 14 61 49 153.

GŁOSOWANIE TRADYCYJNE:

Lokal wyborczy będzie funkcjonował w dniach 2-4, 7-11 oraz 14-15 września w godz. od 7:30 do 15:30.

ZASADY GŁOSOWANIA:

a) Mieszkaniec po przyjściu do lokalu wyborczego otrzymuje jedną kartę wyboru projektów wraz
z oświadczeniem będącym jej integralną częścią.

b) Po wypełnieniu oświadczenia znajdującego się na odwrocie karty wyboru projektów, należy zaznaczyć znak „X” przy jednym wybranym projekcie osiedlowym lub zaznaczyć znak „X” w polu TAK lub NIE przy każdym z projektów.

c) Zaznaczenie większej ilości projektów niż określone w powyższym punkcie lub brak jakiegokolwiek zaznaczenia powoduje nieważność głosu.

d) Następnie mieszkaniec wrzuca swój głos do urny.

LOKAL WYBORCZY:

Dziennik Podawczy Urzędu Miasta Bochnia

ul. Kazimierza Wielkiego 2

32-700 Bochnia

Lista projektów, które wezmą udział w głosowaniu TUTAJ

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    BO

    02 września 2020 godzina 08:41

    Budżet Obywatelski to super pomysł !!! W końcu coś dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra