- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dziewięć oświetlonych przejść dla pieszych w Brzesku. ZOBACZ, GDZIE JEST BEZPIECZNIEJ?

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Tuż przed końcem listopada br. zakończyły się prace polegające na doświetleniu dziewięciu przejść dla pieszych w gminie Brzesko. Inwestycja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu kołowym i pieszym została zlecona przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad, a jej realizację nadzorował Urząd Miejski. Dodatkowe oświetlenie zostało zamontowane na pięciu przejściach w Brzesku i czterech w Jadownikach, w ciągu dróg administrowanych przez GDDKiA.

Na mocy porozumienia zawartego z GDDKiA wykonawcę tego zadania wyłonił Urząd Miejski. Była nim tarnowska firma ProSoft Piotra Kościółka. Koszt całej inwestycji wyniósł około 240 tysięcy złotych. Już z pierwszych sygnałów, które dotarły do Urzędu Miejskiego zaraz po zakończeniu prac, można wywnioskować, że jest to inwestycja, która w znacznym stopniu wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa.

Wybór przejść, które zostały poddane doświetleniu, nie był przypadkowy. Z policyjnych statystyk wynika, że w przeszłości we wskazanych przez GDDKiA miejscach, dochodziło do mniej lub bardziej groźnych wypadków, z których przynajmniej dwa z nich były śmiertelne. Wyraźną poprawę dostrzegają użytkownicy dróg, zarówno zmotoryzowani jak i piesi.

Wszyscy kierowcy podkreślają, że dzięki doświetleniu przejścia są doskonale widoczne już z dużej odległości, co ma spory wpływ na komfort jazdy. Również piesi zwracają uwagę na to, iż po zakończonych pracach czują się bardziej bezpieczni.  

Niezależnie od tej inwestycji brzeski samorząd podejmuje szereg własnych inicjatyw związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach poprzez rozbudowę ulicznego oświetlenia. Jeszcze w tym roku nowe oświetlenie pojawi się przy ulicy Siostry Faustyny w Mokrzyskach oraz przy ulicy Granicznej w Porębie Spytkowskiej.

Doświetlenie przejść zostało wykonane w następujących lokalizacjach:

  • Brzesko, ul. Mickiewicza – przy wjeździe do parku Goetzów
  • Brzesko, ulica Kościuszki – przy wjeździe do szpitala
  • Brzesko, ulica Leśna – dwa przejścia przy zjeździe na autostradę
  • Brzesko, ulica Głowackiego – tuż przed granicą z Jadownikami (na wysokości firmy Proster)
  • Jadowniki, skrzyżowanie Krakowskiej z Zachodnią – dwa przejścia
  • Jadowniki, skrzyżowanie Krakowskiej z Radosną – dwa przejścia.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra