- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dzień pełen zdrowia na Rynku w Bochni

- REKLAMA -

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział w Bochni oraz Urzędem Miasta Bochnia, z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, organizują akcję honorowego dawstwa krwi. Odbędzie się ona w poniedziałek 12 czerwca 2023 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w mobilnym punkcie poboru krwi na bocheńskim Rynku.

Do udziału w tej ważnej inicjatywie zapraszamy zarówno tych, którzy oddają już krew, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z krwiodawstwem.

Również podczas wydarzenia, od godz. 10.00, będzie można wziąć udziału w darmowych prelekcjach i konsultacjach z ginekologiem z Medistica Medical Group, która prowadzi projekt dotyczący profilaktyki raka szyjki macicy.

W tym dniu panie będą miały okazję zapisać się na bezpłatne badanie cytologiczne do Kliniki Medistica Ginekologia+Płodność w Krakowie. Chętne, które odwiedzą stoisko kliniki, będą miały również możliwość zdobycia atrakcyjnego upominku kosmetycznego!

W poniedziałkową akcję zaangażowały się także liczne instytucje, które zaprezentują się podczas imprezy: Ekodoradcy Urzędu Miasta Bochnia i Starostwa Powiatowego w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Państwowa Straż Pożarna w Bochni, SPM ZOZ Floris, Zakład Karny w Nowym Wiśniczu oraz OSP z terenu miasta Bochnia. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

INFORMACJE DLA CHĘTNYCH ODDAĆ KREW

Przygotowując się do akcji krwiodawstwa należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Aby zostać krwiodawcą musisz:

  • mieć 18-60 lat,
  • posiadać aktualny dokument tożsamości wraz ze zdjęciem,
  • ważyć min. 50 kg,
  • mieć dobry stan zdrowia,

Przygotuj się do badania:

  • dobrze się nawodnij – musisz wypić co najmniej 2 litry płynów na 12 godzin przed donacją,
  • ok. 1 godz. przed oddaniem krwi spożyj lekki posiłek,
  • wypocznij w dniu oddania krwi i dzień wcześniej,
  • nie spożywaj alkoholu na 24 godziny przed oddaniem krwi.

Przed donacją zostaniesz zbadany przez lekarza, który zdecyduje czy możesz oddać krew.

Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi, a sam proces trwa ok. 5 – 10 minut. Za oddanie krwi przysługują ci dwa dni wolnego w szkole i w pracy – w dniu donacji i dzień później.

Więcej szczegółów można znaleźć w ulotce informacyjnej TUTAJ (załącznik).

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa. Twoja krew ma moc pomagania! Skorzystasz z niej?

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra