- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dzieci z Rzezawy zachęcały kierowców, by nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej objął honorowy patronat XIV edycją kampanii społecznej „NO PROMIL – NO PROBLEM” pod hasłem „Prawdziwa Odwaga lubi Bezpromilowe Klimaty”. W tegoroczną kampanię pod hasłem „Prawdziwa wolność lubi bezpromilowe klimaty” zaangażowało się siedem szkół z terenu Gminy Rzezawa.

Kampania ta ma na celu ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmianę społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców, tak aby pasażerowie byli gotowi do powstrzymywania od prowadzenia pojazdu przez pijanego kierowcę.

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzezawie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Łazach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Okulicach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzeczowie
  • Publiczna Szkołą Podstawowa w Jodłówce
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Borku

Co zrobiono w ramach kampanii?

1.Uczniowie wzięli udział w „Szkoleniu dla liderów młodzieżowych” za pomocą platformy ZOOM – 91 uczniów.
2. Wychowawcy klas przeprowadzili warsztaty profilaktyczne w oparciu o udostępnione scenariusze dla 648 uczniów.
3. Uczniowie po wysłuchaniu informacji na temat szkodliwości alkoholu wykonali prace plastyczne na konkurs indywidualny.
4. Na terenach wszystkich szkół zostały wykonane tablice tematyczne z informacją o kampanii – 7 szkół.
5. Placówki oświatowe w inicjatywie obywatelskiej zorganizowały marsze, happeningi promujące kampanię NO PROMIL NO PROBLEM. W działaniach brało udział 596 uczniów.
6. Zorganizowano zebrania z rodzicami, na których przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat przepisów prawa i obliczeń stężenia alkoholu we krwi,jak również przedstawione zostały mity na temat picia alkoholu i prowadzenia pojazdów dla 522 rodziców. 7. Rozdane zostały ulotki tematyczne, „Listy do kierowców” oraz zebrane deklaracje odpowiedzialnego pasażera/świadka w ilości 428 sztuk.Ponadto w szkołach we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bochni przeprowadzono akcję badania trzeźwości kierowców, jak również zaplanowano spotkanie z funkcjonariuszem policji z Wydziału ds. Nieletnich. Działania w ramach kampanii NO PROMIL NO PROBLEM , nadal będą realizowane w placówkach oświatowych na terenie gminy Rzezawa.Serdeczne podziękowania za szybkie i sprawne działania w ramach kampanii należą się uczniom z naszych szkół, rodzicom oraz nauczycielom. Przedsięwzięcie stanowi element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra