- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dzieci z Przedszkola w Nowym Wiśniczu posadziły drzewo ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Za nami pierwsze warsztaty dla przedszkolaków w ramach rozpoczętej kampanii #drzewodlaklimatu. Podczas zajęć wychowankowie Publicznego Przedszkola w Nowym Wiśniczu dowiedzieli się dlaczego drzewa są tak ważne dla nas, jak funkcjonują i jak oddychają. Dzieciaki posadziły również na podwórku klon, który otrzymał dumne imię Jacek Placek.

Przedszkolaki nauczyły się także rozpoznawać podstawowe gatunki drzew oraz przypomniały sobie zasady prawidłowego zachowania w lesie. Każdy mógł zobaczyć jak wyglądają nasiona różnych drzew i nauczyć się jak liczyć wiek drzew.

Kulminacyjnym punktem warsztatów było posadzenia klonu przed budynkiem nowego przedszkola, który po burzliwej dyskusji dzieciaków otrzymał imię Jacek Placek. Zajęcia te były cenną lekcją dla przedszkolaków, które od teraz będą wiedziały jak prawidłowo pielęgnować drzewa.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji „Projektu zintegrowanego LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA „ Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”  LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra