- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Działacze PO w Bochni: TAK DLA IN VITRO – WIDEO

- REKLAMA -

Dziś na bocheńskim Rynku odbył się briefing prasowy poświęcony akcji TAK DLA IN VITRO. Organizatorem wydarzenia był Krzysztof Nowak, szef powiatowych struktur PO.

– Niepłodność to postępująca choroba cywilizacyjna. W przyszłości dotknie jeszcze wiele i wielu z nas. Szacuje się, że niepłodność w Polsce może dotyczyć około 3 milionów osób. Według Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii w Polsce zjawisko to dotyka bezpośrednio około 20% społeczeństwa w wieku reprodukcyjnym, w Polsce jest to około 1,5 mln par.  Niestety zjawisko to nasila się od kilkudziesięciu lat, obejmując coraz większą część populacji, będąc prawdopodobnie konsekwencją zmian współczesnego świata – mówiła podczas konferencji w Bochni Magdalena Łacna z bocheńskiej PO.

Inicjatorzy konferencji przypomnieli, że w Polsce rodzina i macierzyństwo podlegają szczególnej ochronie Państwa. Wynika to z przepisu art. 71 Konstytucji RP. Z kolei art. 16 Deklaracji Praw Człowieka stanowi, iż prawo do posiadania potomstwa jest podstawowym prawem człowieka.

-Projekt ustawy pod którym zbieramy podpisy, przewiduje przywrócenie refundacji leczenia niepłodności, w tym zapłodnienia pozaustrojowego prowadzonego w ośrodkach medycznie wspomaganej prokreacji, tak jak było do 2015 roku. Aby projekt znalazł się w Sejmie musimy zebrać minimum 100 tysięcy podpisów. Za Państwa pośrednictwem apelujemy do mieszkańców powiatu bocheńskiego o wsparcie naszej akcji – podkreślała Magdalena Łacna.

Na stronie www.potrzebyobywateli.pl działacze PO w Bochni uruchomili zakładkę poświęconą akcji TAK DLA IN VITRO. Z niej można pobrać i wydrukować kartę na podpisy poparcia, oraz projekt ustawy. A także skontaktować się z inicjatorami akcji drogą elektroniczną oraz na podane na stronie dane telefoniczne.

W najbliższym planowane są akcje zbierania podpisów w centrum Bochni.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Z Bochni

  29 listopada 2022 godzina 22:37

  Dziwna ta PO najpierw są za aborcją a później za in vitro. Następny krok to będzie eutanazja i szeroka opieka geriatryczna. Niech się zdecydują czy życie ludzkie ma dla nich wartość czy nie. Czy dziecko jest dzieckiem od poczęcia czy tylko niektóre dzieci w okresie ciąży są dziećmi a inne tylko zlepkiem komórek. A może najpierw aborcja a po latach in vitro. Najpierw jej brzuch jej wybór a później pragninie dziecka i wmawianie miłości. Niech się w końcu zdecydują co popierają co kochają co ma u nich szacunek a co nie. Nie jest możliwe aby matka kochająca swoje dzieci popierała aborcję. Bo albo dziecko jest największym skarbem i pragnieniem albo czymś co sama będzie wybierać czy może żyć czy nie ono i nie tym razem…

  • Avatar

   Znam Cię

   01 grudnia 2022 godzina 21:30

   Niech zgadnę. Piszę to kobieta w wieky60+ czyli niezdolna do prokreacji. Skłócona z synową, wielbi synusia i proboszcza. Niech poczyta „Moralność Pani Dulskiej” może wyciągnie wnioski ale raczej to ta z nieczytających

 2. Avatar

  J23

  01 grudnia 2022 godzina 01:43

  Jedno nie wyklucza drugiego – rządowe wsparcie dla in vitro jak metody poczęcia ,gdy zawiodły metody naturalne jest praktykowane w większości krajów Europy. Natomiast ogromna większość państw Europy dopuszcza aborcję w przypadku zagrożenia przyszłego dziecka nieuleczalną chorobą oraz gdy zagrożone jest życie a nawet zdrowie matki. Znacząca część tych państw dopuszcza aborcję ze względów społecznych, oczywiści przy zachowaniu odpowiednich procedur i terminów. TRZEBA WYRAŹNIE ZAZNACZYĆ, ŻE USTAWOWA ZGODA NA ABORCJĘ NIE OZNACZA PRZYMUSU ABORCJI . TAK WIĘC W OPISNYCH PRZYPADKACH KOBIETY PREFERUJACE NADE WSZYSTKO ZAKAZY RELIGIJNE MOGĄ SIĘ DO NICH STOSOWAĆ I WBREW OPINOM LEKARZY MOGĄ KONTYNUOWAĆ CIĄŻĘ AŻ DO PORODU , NARAŻAJĄC TYM SAMYM WŁASNE ZDROWIE LUB SKAZUJAC CHORE DZIECKO NA TRAGICZNĄ EGZYSTENCJĘ LUB RYCHŁA ŚMIERĆ.

  • Avatar

   Af

   01 grudnia 2022 godzina 21:27

   Bardzo mądre słowa. Brawo

 3. Avatar

  Dp

  11 grudnia 2022 godzina 18:17

  Pogoda nie sprzyjała może jeszcze powtórzyć bo myślę że wiele osób w tym ja poprą tą słuszną inicjatywę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra