- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Drwinia, Lipnica Murowana i Dębno – w tym gminach są najbezpieczniejsze drogi!

- REKLAMA -

Trzy gminy z regionu bocheńsko-brzeskiego zostały docenione w konkursie „Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”. Chodzi o Drwinię, Lipnicę Murowaną i Dębno. W zestawieniu oceniano inwestycje realizowane w 2020 roku. Konkurs zorganizowało raz dwunasty Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

Zestawienie powstało na podstawie danych zebranych z wszystkich gmin i powiatów w województwie małopolskim, a także informacji przekazanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

-Zwracaliśmy uwagę na budowę chodników i poboczy dla dzieci, pieszych oraz rowerzystów przy drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz ścieżek rowerowych podnoszących bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) – wyjaśnia Kazimierz Barczyk Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

NAJLEPSZA GMINA W 2020 r.

I Miejsce: PLATYNOWA PŁYTA CHODNIKOWA DRWINIA za wybudowanie 0,57 mb chodników na 1 mieszkańca gminy, Wójt— Jan Pająk oraz Przewodniczący Rady Gminy — Roman Gołębiowski

II Miejsce: ZŁOTA PŁYTA CHODNIKOWA DĘBNO za wybudowanie 0,25 mb chodników na 1 mieszkańca gminy, Wójt — Wiesław Kozłowski oraz Przewodniczący Rady Gminy — Piotr Matura

LAUREACI TYTUŁU SAMORZĄD PRZYJAZNY ROWERZYSTOM W 2020 r.

II Miejsce LIPNICA MUROWANA za wybudowanie 10.500 mb ścieżek rowerowych (1,85 mb na mieszkańca gminy), Wójt — Tomasz Gromala oraz Przewodniczący Rady Gminy — Damian Gaża.

III Miejsce DRWINIA za wybudowanie 9.138 mb ścieżek rowerowych (1,41 mb na mieszkańca gminy), Wójt— Jan Pająk oraz Przewodniczący Rady Gminy — Roman Gołębiowski.

Pełne zestawienie:

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Tulipan

    10 stycznia 2022 godzina 18:59

    Szkoda że tak super gmina Drwinia a nie ma dojazdów do pracy że strony Nowej Huta, tylko dowozi się pasażerów do Nowego Brzeska a tam się przesiadamy do zatłoczonego Malopolanina. A weekend z Nowego Brzeska wogule nie jeździ i trzeba sobie radzić , nogi albo rower. Więc w tych czasach człowiek chcę pracować a nie ma jak. Może ktoś przyglądanie się tej sprawie i pomoże. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra