- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Rzezawa gościli w Sejmie RP oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

- REKLAMA -

W ramach projektu „Bezpieczeństwo i pasja młodego pokolenia” – członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wraz z opiekunami wybrali się do Warszawy na zaproszenie poseł Józefy Szczurek  – Żelazko, gdzie  zwiedzili Sejm RP oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Podczas wizyty w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów młodzież miała możliwość zwiedzenia pomieszczeń reprezentacyjnych: Sali Obrazowej – obecnie im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, która jest miejscem oficjalnych ceremonii z udziałem zagranicznych gości premiera,  Sali Okrągłego Stołu, Sali Zegarowej, gdzie odbywają się osobiste spotkania premiera i ministrów z szefami rządów oraz ambasadorami, Sali im. A. Frycza – Modrzewskiego, w której obraduje rząd.

W gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbywają się posiedzenia Rady Ministrów,  są tu również przyjmowane  przez Premiera RP delegacje krajowe i zagraniczne.

Kolejnym punktem wizyty w Warszawie było zwiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Rozpoczęło się ono w podziemnym korytarzu, gdzie prezentowana jest makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych.

W trakcie wizyty zwiedzający mieli możliwość zwiedzenia siedziby Sejmu w towarzystwie poseł Józefy Szczurek-Żelazko oraz przewodnika. W Sali  Posiedzeń Sejmu  z galerii dla publiczności, zwiedzający zapoznali się z historią tego ważnego dla całego narodu miejsca, gdzie rozgrywają się ważne dla państwa polskiego wydarzenia. Pani Poseł bardzo chętnie odpowiadała także na pytania zadawane przez młodzież, która była ciekawa jak wyglądają kulisy pracy w sejmie.

Józefa Szczurek – Żelazko  oprowadziła zwiedzających między innymi  po Holu Głównym Sejmu, na którym znajdują się tablice upamiętniające posłów II Rzeczypospolitej poległych  w czasie II wojny światowej  oraz  ofiary Katastrofy  Smoleńskiej.

Druhowie dziękują poseł Józefie Szczurek – Żelazko,  która mimo wielu obowiązków znalazła czas na spotkanie z młodzieżą i opowiadając  o swojej pracy, przekazując lekcje historii i parlamentaryzmu.

 

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  xx

  21 grudnia 2022 godzina 17:44

  Młodzieżowe drużyny strażackie – owszem dobrze ,że te dzieciaki mogły coś zobaczyć! Jednak jak się patrzy , na niektóre twarze na tych zdjęciach to niedobrze się robi! Pan Wójt ze swoją ” pierwszą damą ” w otoczeniu radnych z rodzinami i panią P. która ma najwięcej do czynienia z pożarnictwem! Uśmiać się można ! A może to w ramach działań komisji alkoholowej ta wycieczka ? Wyjazd zapewne w godzinach pracy wszystkich urzędasów z gminy ! I czym się chwalicie – denerwujecie tylko ludzi swoimi twarzami ! W czasach kryzysu chyba nigdzie urząd się tak nie bawi jak w Rzezawie !

 2. Avatar

  petent

  22 grudnia 2022 godzina 14:13

  Panie Wójcie ! byłby z Ciebie poseł – może warto spróbować i opuścić Rzezawę ! Będziemy głosować żeby Ci się udało ha ha !

 3. Avatar

  Żałosne

  23 grudnia 2022 godzina 17:08

  Wycieczka dla dzieciaków i młodzieży a wójt że świtą za darmoszkę się wkręcił i jeszcze pcha się do zdjęć jak przedszkolak.Co za tupeciarz i bez ambicji chloptaś.

  • Avatar

   jodła

   24 grudnia 2022 godzina 13:06

   O jakiej ambicji tu mowa ! Pokazuje kto rządzi Rzezawą – wycieczki , hulanki swawole jak za króla Sasa razem ze swoim dworem ! Podatnicy zapłacą – a co !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra