- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Do bocheńskiego szpitala trafi nowoczesny tomograf komuterowy

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. Do Szpitala Powiatowego w Bochni trafi nowoczesny 32-rzędowy  tomograf komputerowy.  Urządzenie  zastąpi stary, wysłużony aparat. Zakup tomografu był możliwy dzięki wsparciu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej II, pomogło także Starostwo Powiatowe w Bochni, przekazując  500 tys. zł, brakujące środki zapewnił szpital.

Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na zakup tomografu. Umowa ma być podpisana pod koniec czerwca. Montaż urządzenia przewidziany jest w lipcu. Tomograf trafi do Centrum Diagnostyki Obrazowej. To kolejne urządzenie po rezonansie i nowym aparacie do RTG, które umożliwi dokładną diagnostykę obrazową.

– Cieszę się, że zgodnie z tym , co obiecywaliśmy naszym mieszkańcom, stworzyliśmy nowoczesne zaplecze sprzętowe w naszym szpitalu. Mamy rezonans, RTG, a teraz będzie tomograf. Nasi mieszkańcy nie muszą już być odsyłani do innych ośrodków i oczekiwać by otrzymać diagnozę gdyż większość badań może być przeprowadzona na miejscu – mówi Adam Korta, Starosta Bocheński.

Tomograf umożliwi wykonanie szczegółowego badania klatki piersiowej, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra