- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dla Filipa pobiegną 520 km Głównym Szlakiem Beskidzkim zaledwie w 7 dni!

- REKLAMA -

To będzie prawdziwy wyczyn. Dwóch biegaczy: Szczepan Brzeski i Maciej Jermak chce pokonać trasę Głównego Szlaku Beskidzkiego liczącego 520 km zaledwie w 7 dni. Biegną by pomóc Filipowi Taborowi z Drwini. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Pilnie potrzebuje nowych ortez i kolejnych turnusów rehabilitacyjnych. Wydarzeniu patronuje Portal Bochniazbliska.pl

Dla Filipka została uruchomiona zrzutka. Można ją wesprzeć TUTAJ

Szczepan i Maciek wystartują w najbliższy poniedziałek o godzinie 3 nad ranem. Zaczynają w Bieszczadach, a kończą w Beskidzie Śląskim. W 7 dni chcą pokonać 500 km długości 20 km przewyższeń. Nie będzie to proste, bo trasę tę turyści pokonują zwykle 2-3 tygodnie.

Bieg podzielono na 7 etapów:

 • 1. Bieszczady – 98 km
 • 2. Beskid Niski – 64 km
 • 3. Beskid Niski – 55 km
 • 4. Beskid Niski/Beski Sądecki – 91 km
 • 5. Gorce/Beskid Żywiecki i Makowski – 65 km
 • 6. Beskid Żywiecki i Makowski – 88 km
 • 7. Beskid Śląski – 58 km

Kim są Szczepan i Maciek?

Szczepan Brzeski z Krakowa (pochodzi z Bochni)

Himalaista; ultramaratończyk, podróżnik; zdobywca Górskiej Korony Ziemi (wersja z 9 szczytów Górskiej Korony Ziemi; w 2017 r. po 2 miesiącach akcji górskiej wszedł na 8800 mnpm (Uskok Hilary’ego (8800 m.n.p.) skąd podjął decyzję o zawróceniu.

W 2018 ponownie wyruszył na Everest na szczycie którego stanął 17 maja br. Tylko w 2016 r. w ciągu 365 dni postawił nogę na wszystkich 7 kontynentach w tym również na Antarktydzie gdzie zdobył najwyższy szczyt kontynentu Mt.Vinson.

Wspinał się w Himalajach, Alpach, Andach, Kaukazie i na Alasce. Prowadzi wykłady motywacyjno-podróżnicze. W 2017 r. głosami czytelników Gazety Krakowskiej został wybrany Małopolska Osobowością Turystyki 2017.

W 2019, w tym plebiscycie został wybrany odkryciem dekady (razem z 4 innymi osobami). Ukończył ponad 30 maratonów i ponad 15 ultramaratonów w tym m.in. 100 km w HongKongu (HK100 w 2020 r.), 100 km w Kapsztadzie (UTCT 100 w 2019 r.) oraz 100 km w Krynicy (2019 r.)

Zawodowo od 17 lat doradza i szkoli w zakresie rozwoju przedsiębiorstw, autor ponad 450 Strategii Biznes planów i Studiów wykonalności inwestycji, w latach 2004-2016 wykładowca na krakowskich uczelniach m.in. UJ, AGH, Akademia Rolnicza oraz WSE im ks. Józefa Tischnera; Absolwent Prestiżowego Quantum Leap, Akademii Innowatorów Społecznych Ashoka oraz Szkoły Liderów Społecznych; biznesu uczył się m.in. w Londynie, Mediolanie oraz Malezji.

Maciej Jermak z Tarnowa

Mąż, ojciec, przedsiębiorca, biegacz – w każdym wymiarze ULTRA
Lider i partner Karoliny w najważniejszej firmie – Rodzinie. Ojciec czwórki, wspaniałych aktywnych dzieci. Zespół z największym potencjałem na przyszłość, dający nieustanną motywację do działania i poprawiania swoich rezultatów. Skala zaangażowania ULTRA.

Przedsiębiorca z 20 letnim doświadczeniem w różnych branżach, twórca milionowej firmy produkującej zdrową żywność. Założyciel i I Prezes grupy kilkudziesięciu tarnowskich przedsiębiorców, pomagającej wzajemnie wspierać i rozwijać swoje biznesy poprzez świadome rekomendowanie wzajemnych usług. Lider grup i Certyfikowany Trener BNI. Idealista, wojownik, Wizjoner.

Biegacz amator, zdobywca Korony Maratonów Polskich. Finiszer wielu maratonów i biegów górskich. Miłośnik gór i aktywności sportowej oraz zdrowego odżywiania. Wielbiciel sportów walki, wieloletni uczeń Judo i Karate Kyokushin w Tarnowskiej Sekcji Shihan’a Wiesława Gwizda.

Zapalony propagator zdrowego trybu życia. Promujący idee zdrowego odżywiania i aktywności sportowej. Aktywnie angażuje się w inicjatywy lokalne wspierające rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Współorganizator imprez sportowych dla dzieci i dorosłych. Pokazuje własną drogę od grubasa ważącego prawie 120 kg do biegacza ultra. Przykład żelaznej konsekwencji w działaniu i ponadprzeciętnych wyników. W każdy projekt zaangażowany jest na 120% lub wcale.

Wydarzenie, któremu patronuje Portal Bochniazbliska.pl, wspierają także:

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Avatar

  Rafał z Mce

  25 września 2020 godzina 08:05

  Kolega Zbigniew Sikora zrobił w tym roku GSB tak samo w tydzień i też w szczytnym celu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra