- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dezynfekcja przesyłki z powodu koronawirusa? Nie dajmy się oszukać!

- REKLAMA -

Policjanci z Brzeska zwalczający przestępczość gospodarczą pracują nad ustaleniem sprawcy oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka powiatu. Kobieta otrzymała maila z informacją o konieczności dopłaty drobnej kwoty za dezynfekcję zamówionej przesyłki. Otwarcie linku z nieznanego źródła i przekierowanie na fałszywą stronę banku spowodowały stratę tysiąca złotych.

Wczoraj do policjantów z Brzeska zgłosiła się 31- letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana. Kobieta otrzymała wiadomość mailową, że zamówiona przez nią paczka została wstrzymana z powodu konieczności jej dezynfekcji.

Nadawca maila prosił o wpłatę 50 groszy i zapewniał, że po jej wpłaceniu przesyłka natychmiastowo zostanie przekazana kurierowi do doręczenia. Niczego nie podejrzewająca 31-latka skorzystała z linku przesłanego w wiadomości, klikając automatycznie została przekierowana, jak początkowo sądziła, na stronę swojego banku i wykonała przelew.

Po chwili sprawdzając stan konta zobaczyła, że ktoś wykonał z niego przelew na kwotę tysiąca złotych. O sprawie natychmiast powiadomiła bank i policję.

Policjanci ostrzegają przed otwieraniem linków z nieznanych źródeł. Dokonujmy płatności online tylko poprzez bezpieczne witryny internetowe (sprawdź pasek adresu URL czy widnieje na nim znak kłódki ) i korzystajmy z bezpiecznych połączeń. Jeśli uważasz, że padłeś ofiarą oszustwa, natychmiast skontaktuj się z bankiem i policją.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra