- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Czy w bocheńskiej komendzie strażacki sprzęt był wykorzystywany do celów prywatnych?

- REKLAMA -

Tak przynajmniej twierdzi RMF FM. Stacja opublikowała dziś materiał, z którego wynika, że w bocheńskiej KP PSP dochodziło do fałszowania dokumentów, a komendant miał pobierać pieniądze za użyczanie podnośnika. Według dziennikarzy stacji sprawą zajmuje się tarnowska prokuratura.

Stacja informuje, że nadużycie miało dotyczyć podnośnika SHD 25, przeznaczonego do akcji ratowniczo-gaśniczych, który miał być wykorzystywany do przycinania i pielęgnacji zieleni na prywatnych posesjach.

Według naszych informacji, pieniądze za to miał zbierać sam komendant. Miano również fałszować dokumenty związane z użytkowaniem tego sprzętu” – czytamy na stronie internetowej RMF FM

A co na to KP PSP w Bochni?

Do naszej redakcji wpłynęło dziś oświadczenie komendanta KP PSP w Bochni. Zaprzecza on zarzutom i informuje o tym, iż rozważa możliwość wniesienia pozwu przeciwko stacji radiowej.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Druh

    06 marca 2021 godzina 13:04

    Wykorzystywanie sprzętu do celów prywatnych jest naganne zwłaszcza w sytuacji gdy w tym samym czasie jest potrzebny do działań ratowniczych. Ale mam nadzieję że informacja o pobieraniu za to pieniędzy jest kłamstwem, a jeśli nie to komendant powinien za to solidnie beknąć i nie mam na myśli wydalenia że sluzby. No ale to rozstrzygną odpowiednie organy ścigania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra