- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Czy Robert R. Były wójt Łapanowa przekroczył uprawnienia? Prokuratura twierdzi, że tak!

- REKLAMA -

Do Sądu Rejonowego w Bochni trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu wójtowi Łapanowa Robertowi R. Prokuratura zarzuciła mu między innymi przekroczenie uprawnień, a dokładniej nieprawidłowości w rozliczeniach finansowych i poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Były samorządowiec nie przyznaje się do winy.

O sprawie napisała dziś „GK”. Dziennik ustalił, że zarzuty są „pokłosiem kontroli, jaką w 2018 roku przeprowadziła w urzędzie gminy w Łapanowie Regionalna Izba Obrachunkowa. Była ona wynikiem stwierdzonych niezgodności z prawdą w sprawozdaniach finansowych oraz w wieloletniej prognozie finansowej. Sytuacja finansowa gminy Łapanów była w tamtym okresie bardzo trudna”

„Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nieprawidłowości w gminie Łapanów RIO złożyła w 2018 roku. Śledczy o tamtego czasu badali dokumentację, zasięgając również opinii biegłych. Stwierdzono, że do zaniedbań w sprawozdaniach finansowych dochodziło od 2014 do 2018 roku. Ostatecznie w lutym br. były wójt Robert R. oraz była skarbniczka Barbara M. usłyszeli zarzuty, w sumie było ich kilkadziesiąt.”

Warto dodać, że akta sprawy liczą 17 tomów, a sam akt oskarżenia – ponad 100 stron.

3 komentarze

3 Comments

 1. seja online

  26 czerwca 2022 godzina 13:50

  Jak widać była to stracona kadencja, a gdzie ówczesna rada gminy, która przyznawała podwyżki wójtowi R, podwyżki diet sobie, udzielała absolutorium, za co? gdzie przewodnicząca rady Pani J, która jak zwykle nic nie wiedziała i pewnie jak zwykle wymiksuje się przed opinią publiczną, a gdzie komisja rewizyjna z panem G na czele. Wtedy udzielano wotum zaufania, absolutorium, uchwalano uchwały powinna cała rada z przewodniczącą na czele za to ponieść odpowiedzialność, czemu wtedy było tak dobrze jak wyszło tak źle, że RIO skierowało sprawę do prokuratury.
  Oglądając ostatnią sesję, w sprawozdaniach RIO chwali skuteczność oddłużania gminy przez obecnego wójta Ś, komisja rewizyjna pozytywnie ocenia budżet i rekomenduje radzie udzielenie wójtowi absolutorium, a potem ci sami radni komisji rewizyjnej nie udzielają wotum zaufania i absolutorium obecnemu wójtowi.
  Szanowni Mieszkańcy naszej gminy, czy rozumiecie o co w tym wszystkim chodzi, w ogólnej ocenie wychodzi na to, że urzędu robią sobie jaja, robią wszystko przeciwko pozytywnej działalności obecnego wójta, prawdopodobnie z zazdrości, że facet potrafi a oni nie, a chodzą słuchy , że prawdopodobnie przewodnicząca chce być wójtem, sądząc po działaniach chyba takim samym jak poprzednik.
  Obserwując działania rady, można odnieść wrażenie i zauważyć działanie destrukcyjne, złośliwe bez grama rozsądku i pozytywu.

 2. RW

  26 czerwca 2022 godzina 20:30

  Hmmm… Następna pani jacewicz?

 3. do RW

  27 czerwca 2022 godzina 10:06

  może prokuratura zainteresuje się poprzednią radę gminy, zwłaszcza tą większościową, która trzymała kurs z wójtem R

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra