- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Czy bocheński szpital zostanie zlikwidowany? Czy zmieni swojego właściciela? Wideokonferencja Starosty Bocheńskiego

- REKLAMA -

Na zaproszenie gospodarza powiatu bocheńskiego odpowiedzieli parlamentarzyści z regionu tarnowskiego, a także radni Sejmiku Małopolskiego. Rozmawiano o planach związanych z restrukturyzacją służby zdrowia, a precyzyjniej przyszłości szpitali w Bochni i Brzesku.

W spotkaniu uczestniczyli Józefa Szczurek-Żelazko (Poseł na Sejm RP), Urszula Augustyn (Poseł na Sejm RP), Władysław Kosiniak-Kamysz (Poseł na Sejm RP), Wiesław Krajewski (Poseł na Sejm RP), Stanisław Bukowiec (Poseł na Sejm RP), Piotr Dziurdzia (Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego), Krzysztof Nowak (Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego), Adam Korta (Starosta Bocheński), Ryszard Drożdżak (Wicestarosta), Jarosław Kycia (Dyrektor Szpitala w Bochni) oraz Bernadeta Skóbel (Ekspert Związku Powiatów Polskich).

5 komentarzy

5 Comments

 1. Jan

  19 stycznia 2021 godzina 10:29

  A co będzie ze szpitalami prowadzonymi przez spółki z udziałem samorządu lub ze 100 procentowym udziałem podmiotów prywatnych??? Zostaną znacjonalizowane ??

 2. Eugeniusz Konieczny

  19 stycznia 2021 godzina 16:04

  Z uwagą śledziłem całą wideokonferencję. Muszę wyrazić szacunek Adamowi Korcie za tą odważną inicjatywę. Rozmowy na drażliwy temat, reformy służby zdrowia, w/g pisowskich zapowiedzi. Jakoby ich nie było, tak wypowiadali się posłowie Szczurek i Krajewski. Dawno nie słyszałem tak bezczelnych i aroganckich zdań, jakie wypowiadał ten ostatni
  Zaczął od pouczan Starosty, prawie oskarżeń za to, ze „ośmielił” się wypowiadać o czym kolwiek. A co dopiero o szpitalu Bocheńskim. Tenże, jak przystało na żołnierza PiS, cytował co mu na myśl przyszło, uczył definicji praworządności itp. Wtórowała mu w tym posłanka Szczurek. No i, niestety, radny Sejmiku Piotr Dziurdzia. Duży rozsądek, w ocenie sytuacji wykazał poseł Stanisław Bukowiec. Zapewniając, że będzie bronił Bocheńskiego Szpitala. Jak zawsze, z pełną kulturą i fachowością, wypowiadali się posłanka Augustyn i poseł Kamysz. Jeszcze raz gratuluję Panu Staroście podjęcia się obrony szpitala, umiejętności i cierpliwości w prowadzeniu zdalnej debaty!

  • SCHWARZ

   20 stycznia 2021 godzina 13:41

  • Majka

   24 stycznia 2021 godzina 19:20

   AUGUSTYNEK NAUCZYCIELKA
   KAMYSZ LEKAZ ITP JUŻ DOŚĆ WSZYSTKIEGO NASRZEDAWAI JESZCZE BRAKUJE IM PIENIĘDZY NIECH SIĘ DWALA A WEZMA SIĘ ZA PRACĘ

 3. SCHWARZ

  20 stycznia 2021 godzina 13:42

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra