- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Czwórka młodych grafficiarzy w rękach policji! Za to, co zrobili grozi im 5 lat więzienia

- REKLAMA -

Czterech młodych mieszkańców powiatu brzeskiego trafiło w ręce policji. Mężczyźni, od stycznia do marca 2022 roku na terenie Brzeska oraz okolicznych miejscowości malowali farbą w sprayu na budynkach graffiti o treści tzw. pseudokibicowskiej. Za niszczenie mienia grozi im do 5 lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku w okresie od stycznia do marca 2022 roku otrzymała szereg zgłoszeń, które dotyczyły pomalowanych farbą w sprayu elewacji budynków użyteczności publicznej, bloków mieszkalnych, czy wiat przystankowych.

Do incydentów dochodziło na terenie całego powiatu brzeskiego a namalowane graffiti miało treść pseudokibicowską. Funkcjonariusze ustalili personalia sprawców.

To czterej mężczyźni, mieszkańcy powiatu brzeskiego, w wieku 16, 18, 21 i 26 lat, którzy usłyszeli łącznie 27 zarzutów. Wszyscy odpowiedzą za uszkodzenie mienia, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, sąd może także nakazać naprawienie powstałych szkód (wobec jednego z zatrzymanych materiały wyłączono do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w jego sprawie).

Łączna wartość strat jakie powstały w wyniku nanoszenia graffiti oszacowano na około 25 000 zł.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    bochn.wyborca

    22 lipca 2022 godzina 16:28

    Mury bocheńskie również się kłaniają odpowiedzialnym służbom ! Czy usunięcie wulgarnych napisów m.in. w okolicach szkół przerasta możliwości samorządowców ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra