- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

COVID-19 w DPS w Bochni. Pozytywny wynik ma 38 podopiecznych i 14 pracowników

- REKLAMA -

Badania zostały wykonane w miniony weekend. Wyniki potwierdziły, że 38 z 81 podopiecznych DPS ma dodatni wynik na obecność koronawirusa. Choruje także personel – pozytywny wynik ma 14 pracowników z 47 osób zatrudnionych w tym budynku DPS.

– Wszyscy czują się dobrze. Chorobę przechodzą bezobjawowo, nie wymagają hospitalizacji. Jedynie jedna osoba przebywa w szpitalu. Ma to jednak związek z innym schorzeniem – powiedziała w rozmowie z portalem Bochniazbliska.pl Katarzyna Kępa-Hamuda ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Starostwo Powiatowe w Bochni wydało w tej sprawie komunikat:

W oddziale dla osób w podeszłym wieku w Domu Pomocy Społecznej w Bochni potwierdzono dodatnie wyniki testów na obecność wirusa SARS CoV 2, wśród podopiecznych tej placówki.

Obecnie w oddziale przebywa 81 pensjonariuszy z czego 38 osób ma potwierdzony wynik dodatni na obecność wirusa. Wynik 4 osób jest wątpliwy. Mamy też jedną osobę, która przebywa w szpitalu, ale jest to związane z inną przewlekłą jednostką chorobową na którą cierpi ten podopieczny.

Na chwilę obecną 14 pracowników otrzymało wyniki dodatnie, są wśród nich także osoby które w ostatnim czasie, przed przystąpieniem do pracy miały wykonane testy antygenowe w celu wyeliminowania pracowników potencjalnie zakażonych, które zostały potwierdzone w testach RT- PCR . Wszyscy podopieczni oraz pracownicy na chwilę obecną czują się dobrze i przechodzą chorobę bezobjawowo lub skąpoobjawowo bez cech niewydolności krążeniowo-oddechowej. Mieszkańcy są pod stałą  opieką lekarską oraz pielęgniarską.

– Od miesiąca izolujemy wszystkich podopiecznych, czyli obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, zakaz opuszczania ośrodka, a posiłki podawane są w pokojach- mówi Sebastian Lewandowski, dyrektor placówki. Pracownicy pracują w środkach ochrony indywidualnej, zostali podzieleni na dwa zespoły, tak aby ograniczyć transmisję wirusa – dodaje dyrektor.

Pomimo zachorowania wśród części personelu, wszyscy podopieczni mają zapewnioną opiekę. Mamy również wystarczające zabezpieczenie w środki ochrony indywidualnej oraz   środki do dezynfekcji.

Warto zauważyć, iż w Małopolsce w 59 domach opieki społecznej , aż w 48 doszło do rozprzestrzenienia się wirusa COVID19. Szacuje się nieoficjalnie, że dobowy przyrost zakażeń w Polsce jest na poziomie 100 000.”

3 komentarze

3 Comments

 1. OD

  23 listopada 2020 godzina 19:16

  „Od miesiąca izolujemy wszystkich podopiecznych”,a obecnie 38 zakażonych. Czy ktoś to rozumie?Może przez komin?

 2. anonim

  23 listopada 2020 godzina 22:21

  A pracownicy sa skoszarowani czy po pacy ida w srodowisko nie wiem czy sie smiac czy plakac nad ludzkim ozumowaniem

 3. OD

  24 listopada 2020 godzina 18:46

  czy będą POwołania? Bez konkursu, bez doświadczenia i bez kwalifikacji-czy to są wymagania dla startujących?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra