- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Coraz więcej łóżek covidowych w szpitalach w Bochni i Brzesku

- REKLAMA -

Wzrost ilości zakażeń spowodował, że już nie tylko w bocheńskim szpitalu, ale także w brzeskim zabezpieczono łóżka dla pacjentów z COVID-19. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda.

Szpital Powiatowy w Brzesku obecnie dysponuje 28 łóżkami dla pacjentów z koronawirusem (w tym 4 to stanowiska Intensywnej terapii) oraz sześcioma stanowiskami dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

– Wszystkie stanowiska są zajęte, mamy nawet delikatny ponad stan – mówi z rozmowie z Portalem BBzBliska Monika Mikołajek-Burek, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Brzesku.

W Bochni zabezpieczono 25 łóżek dla pacjentów z koronawirusem oraz 4 intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej oraz kolejne 4 przeznaczone do hospitalizacji związanej z leczeniem COVID-19 pacjenta wymagającego wentylacji mechanicznej poza Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Bocheński szpital ma przygotowane także 15 stanowisk obserwacyjnych dla chorych z podejrzeniem COVID-19. I tu właśnie jest największe obłożenie.

– Do SOR zgłasza się coraz więcej osób z podejrzeniem koronawirusa, więc wszystkie stanowiska obserwacyjne mamy zajęte, na oddziale są ostatnie wolne miejsca – mówi w rozmowie z portalem BBzBliska Stanisław Górski, koordynator COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

Tylko w tym tygodniu na terenie powiatu bocheńskiego mamy 140 nowych zakażeń COVID-19, w powiecie brzeskim 121.

2 komentarze

2 Comments

  1. Kobel

    12 marca 2021 godzina 07:24

    Tak a kopalnia soli Bochnia popuszcza restrykcje to jak to jest z tym virusem

  2. wojtek

    14 marca 2021 godzina 14:28

    albo bedzie dobrze albo bedzie zle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra