- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Chcesz wymienić piec? Przyjdź w czwartek do Urzędu Miasta w Bochni, a dowiesz się jak uzyskać wsparcie finansowe

- REKLAMA -

Urząd Miasta Bochnia zaprasza zainteresowanych mieszkańców miasta na spotkanie wyjaśniające zasady programu „Czyste Powietrze”. Na spotkaniu ekodoradcy przybliżą i omówią możliwości uzyskania dotacji na wymianę starego pieca, lub docieplenia budynku, wymiany stolarki, wyjaśnią założenia ustawy antysmogowej dla Małopolski.

Spotkanie odbędzie się 02 grudnia (czwartek), o godz. 18.00 w sali nr 100 Urzędu Miasta przy ul. Kazimierza Wielkiego 2 z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dbanie o środowisko w którym żyjemy to nie nowa moda tylko konieczność. Miliony samochodów na ulicach, przestarzałe elektrownie węglowe i równie przestarzałe piece w gospodarstwach domowych, odprowadzają do atmosfery olbrzymie ilości zanieczyszczeń.

Jednak od pewnego czasu, przynajmniej w Europie widoczny jest bardzo silny nacisk na rozwiązania energetyczne służące ochronie środowiska. Polska będąc członkiem UE również wpisuje się w działania pro-ekologiczne. Przeznaczone m.in. na wymianę tzw. „starych kopciuchów” środki dystrybuowane są do samorządów, a te zasilają nimi mieszkańców, którzy chcą się włączyć do prowadzonych programów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra