- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Charytatywny bieg wirtualny „Biegniemy z pomocą dla Marcelka”

- REKLAMA -

Stowarzyszenie „W Zdrowym Ciele”  z Kopalin zaprasza do udziału w charytatywnym biegu wirtualnym, z którego dochód wesprze walkę o życie i zdrowie małego Marcelka Kubali.  

Marcelek Kubala pochodzi z Jadownik i urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży. Ważył wtedy zaledwie 900g. Tuż po urodzeniu przebył szereg chorób, które negatywnie odbiły się na jego zdrowiu. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę opłucnową, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. 

Po badaniach okulistycznych okazało się, że ma ciężką retinopatię i musi być poddany leczeniu. Podczas pobytu w GCZD i leczeniu oczek złapał infekcję, przez którą pogorszyły się parametry jego wątroby. Został skonsultowany na oddziale gastrologicznym. Po wykonaniu dokładnych badań  z podejrzeniem atrezji dróg żółciowych został przewieziony do CZD w Warszawie, gdzie potwierdziła się diagnoza. 8 kwietnia 2019 u Marcelka przeprowadzono operację metodą Kasai, która na jakiś czas przyniosła zamierzony rezultat.

Mimo to badanie histopatologiczne wykazało marskość wątroby, dlatego jedynym ratunkiem jest przeszczep! W Polsce Marcyś został zdyskwalifikowany z przeszczepu wątroby z powodów neurologicznych i podejrzenia niepełnosprawności. Na transplantację zgodził się jedynie szpital w Chicago. Koszty operacji i pobytu są ogromne – wynoszą niemal 8 milionów złotych!

Marcel aktualnie przebywa już w Chicago. Co słychać u niego można śledzić na jego fanpage’u na Facebooku – Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik

Aktualnie do potrzebnej kwoty brakuje jeszcze ponad 4 miliony złotych. Zbiórkę można śledzić  TUTAJ.

Na czym będzie polegać bieg Stowarzyszenie „W Zdrowym Ciele” ?

To bĘdzie bieg będzie wirtualny. Co to oznacza? Każdy uczestnik sam wybiera sobie miejsce, czas oraz trasę, na której chce biec. Musi spełnić tylko kilka warunków:

  • Dystans do pokonania to 5 km (można go przebiec, przemaszerować, przejść z kijkami, najważniejsze to przebyć go na własnych nogach).
  • Oficjalny termin biegu to weekend 27-28 marca, ale jeżeli nie możesz przebiec dystansu w ciągu tych dwóch dni możesz to śmiało zrobić wcześniej.
  • Jeżeli masz w sobie żyłkę sportowca i kochasz rywalizację to rejestrujesz swój bieg w dowolnej aplikacji biegowej i wysyłasz do nas potwierdzenie ukończenia biegu na dystansie 5km wraz z czasem jaki udało Ci się osiągnąć a my stworzymy klasyfikację końcową wszystkich uczestników.
  • Na wyniki będziemy czekać do 29 marca.  Każdy uczestnik, który opłaci udział w biegu, zostanie nagrodzony specjalnie na ten bieg zaprojektowanym medalem pamiątkowym.

Jak wziąć udział w biegu i pomóc w zbiórce potrzebnych środków?

Aby zapisać się do udziału w biegu „Biegniemy z pomocą dla Marcelka” należy do dnia 21 marca wysłać zgłoszenie na adres e-mail: bieg@wzdrowymciele.com.pl.

W wiadomości proszę podać imię, nazwisko oraz adres, na który wyślemy pamiątkowy medal.

Na numer konta: 42 1090 1838 0000 0001 4744 5610 zrobić opłatę o wartości 45zł wpisując w tytule: „Opłata za bieg charytatywny – Imię i nazwisko”.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra