- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Zderzenie dwóch samochodów. Uwięzione osoby we wrakach. Spokojnie to tylko ćwiczenia ZDJĘCIA

- REKLAMA -

W Brzesku dochodzi do zderzenia się dwóch samochodów. W efekcie jeden z nich przewraca się na bok. W obu samochodach są zakleszczeni ranni – to scenariusz zorganizowanych dziś w Brzesku ćwiczeń.

-O całym zdarzeniu zostają powiadomione służby, trwa akcja ratownicza, uwalnianie osób z pojazdów i udzielanie pomocy poszkodowanym. Policjanci m.in. odgradzają teren nie dopuszczając osób postronnych, pomagają w ewakuacji osób poszkodowanych, zapewniają drożność dróg dojazdowych i wyznaczają objazdy – relacjonuje przebieg ćwiczeń Ewelina Buda, rzecznik prasowy KPP w Brzesku.

W działania zaangażowana jest Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego, Starosta Brzeski i pracownicy Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz obserwatorzy z innych instytucji z powiatu brzeskiego.

Celem ćwiczenia było doskonalenie współdziałania służb i instytucji wspomagających podczas zdarzenia oraz doskonalenie kierowania działaniami ratowniczymi w trakcie wypadku z dużą ilością osób poszkodowanych. Podczas działań sprawdzono m.in. system alarmowania i powiadamiania służb, organizacji sztabu i współdziałania ze służbami, organizacji łączności i systemu wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi służbami.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    gość

    13 września 2023 godzina 20:00

    Straż, policja,dyrektor szpitala, starosta ,wicewojewoda.Ato w kropeczki to kto????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra