Wydarzenia

Brzesko. Zbigniew Ziobro: 1,5 mln zł na wozy bojowe i sprzęt ratownictwa dla strażaków ze Szczurowej i Wojnicza

fot. Krzysztof Wasyłek

Dobrą wiadomość przekazał Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości podczas wizyty w Brzesku. Minister przyjechał na zaproszenie Marty Malec-Lech i Piotra Saka, adwokata z Tarnowa, który w wyborach parlamentarnych startuje z listy PiS. Z ochotnikami spotkał się w miejscowej bibliotece.

-Ochotnicze Straże Pożarne (OSP), co wynika z analiz Ministerstwa Sprawiedliwości, w 63 proc. jako pierwsze są na miejscach wypadków drogowych, jako pierwsze udzielają pomocy – mówił minister podczas spotkania w Brzesku. – Uznałem, że pieniądze powinny trafiać w te miejsca, które są związane z ratowaniem ludzkiego zdrowia i życia, także mienia- dodał.

Podczas spotkania poinformował o przekazaniu 1,5 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP w gminach Szczurowa i Wojnicz. Około 600 tys. zł trafi do OSP Biadoliny Radłowskie w gminie Wojnicz na zakup wozu bojowego, Około 800 tys. zł otrzymają strażacy z OSP Górka w gminie Szczurowa także na zakup samochodu, ok. 30 tys. zł zabezpieczono dla OSP Uście Solne w gminie Szczurowa na sprzęt ratownictwa medycznego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra