Wydarzenia

Brzesko. Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu. Teraz ma problem

Dzięki wzmożonym działaniom wymierzonym w pijanych kierowców na brzeskich drogach policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę.  Mężczyzna mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę nie licząc się z konsekwencjami karnymi oraz zagrożeniem, które stworzył dla innych uczestników ruchu drogowego decydując się w takim stanie prowadzić pojazd.

-Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od rana na terenie powiatu brzeskiego prowadzą działania „STOP Probierz” w kierunku eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Dzisiaj, wczesnym rankiem, przed godziną 7.00 w Brzesku na ulicy Starowiejskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą- relacjonuje st. asp. Ewelina Buda, rzeczniczka KPP w Brzesku.

Już w rozmowie z mężczyzną siedzącym za kierownicą wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości tylko potwierdziło, w jakim stanie upojenia znajduje się 50-letni mężczyzna.

Urządzenie wskazało wynik około 3,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a 50-latek już wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo.

Codziennie policjanci brzeskiej drogówki wykonują średnio ok. 140 badań kierowców na stan trzeźwości, co w miesiącu daje około 4 300 przeprowadzonych badań.

Od stycznia do końca kwietnia tego roku policjanci na drogach powiatu brzeskiego zatrzymali ponad 100 osób, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra