- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brzesko. Woda w szpitalu jest już czysta

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Właśnie dotarły do brzeskiego szpitala wyniki badań, które potwierdziły, że woda we wszystkich ujęciach tej placówki jest czysta. Można jej bezpiecznie używać do celów spożywczych i higienicznych. Od piątku obowiązywał  zakaz korzystania z wody, ponieważ pobrane podczas rutynowego badania w jednym ze szpitalnych ujęć próbki wody, wykazały obecność bakterii z grupy coli.

W piątek dyrekcja szpitala zdecydowała o wydaniu zarządzenia o zakazie używania wody ze szpitalnej sieci. Decyzja była konsultowana z Małopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.
Jeszcze w piątek, czyli zaraz po otrzymaniu wyników badania cała wewnętrzna sieć została poddana dezynfekcji. Kolejnym krokiem były jej dokładne wypłukanie.

Pobrane ponownie w sobotę  w pięciu punktach  szpitala próbki wody (ich wyniki dotarły do szpitala w niedzielę) nie potwierdziły żadnych nieprawidłowości. Woda w szpitalu jest czysta pod względem bakteriologicznym. Można jej bezpiecznie używać do picia, a także mycia.

W chwili zdarzenia w szpitalu przebywało 200 pacjentów. Od piątku osoby hospitalizowane, a także personel placówki korzystali z dostarczonej na miejsce wody butelkowanej. Przez cały czas woda była także dowożona w beczkowozach.

W niedzielę sytuacja wróciła do normy.
Trwa wyjaśnianie przyczyn zanieczyszczenia ujęcia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra