- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Trzy drużyny harcerskie przeszły „Szlakiem pamięci”

- REKLAMA -

Trzy drużyny harcerskie – „Leśna Dziatwa” ze Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach oraz „Majora Hubala” i „Stefana Starzyńskiego” ze Szczepu im. Bohaterów Września działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku – wzięły udział w VIII Rajdzie Liścia „Szlakiem Pamięci”. Inicjatorami i organizatorami pieszego rajdu byli druhowie z Mokrzysk.

Trasa rajdu wiodła z Mokrzysk do Szczepanowa, a kurs wyznaczały cztery punkty patrolowe – obelisk postawiony w Mokrzyskach osiem lat temu w hołdzie rodakom, którzy oddali życie za Ojczyznę, pomnik majora Stanisława Kolasińskiego, grób pułkownika Józefa Koczwary oraz cmentarz wojenny nr 273 w Szczepanowie.

W każdym z tych miejsc harcerze uczcili pamięć bohaterów składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze. Punkty patrolowe perfekcyjnie przygotował druh Sebastian Gibała, który niedawno otrzymał patent przybocznego.

Przewodnim celem rajdu było przedstawienie naszym przyjaciołom z Brzeska miejsc szczególnie ważnych dla naszej Małej Ojczyzny i utrwalenie wiedzy o spoczywających w tych mogiłach bohaterachpodkreślają organizatorzy. Temu celowi służyły między innymi specjalnie przygotowane quizy o tematyce historycznej.

Na zakończenie rajdu na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez Małgorzatę Skalską i Andżelikę Smulską z Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrzyskach. Każdy otrzymał też pamiątkowe dyplomy i plakietki potwierdzające udział w rajdzie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra