- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Trwa budowa miasteczka rowerowego i placu zabaw. Finał prac w przyszłym roku! ZDJĘCIA

Fot. UM w Brzesku

Coraz większego rozmachu przybierają rozpoczęte w listopadzie ubiegłego roku prace na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, gdzie zostaną wybudowane między innymi miasteczko rowerowe i plac zabaw.

W pierwszej kolejności prace prowadzone są na obszarze położonym od strony ulicy Czarnowiejskiej.  Dokonywana jest rozbiórka nieczynnego komina po starej lokalnej kotłowni. W miejsce popękanego asfaltowego boiska powstanie nowe (wielofunkcyjne) ze sztuczną nawierzchnią z poliuretanu. Z tego samego tworzywa zostanie również wykonana lekkoatletyczna bieżnia. Istniejący parking poddany będzie gruntownemu remontowi, w wyniku którego przybędzie kilka nowych miejsc dla pojazdów.

Cała inwestycja realizowana jest przy dofinansowaniu pozyskanym przez brzeski samorząd z Rządowego Funduszu Polski Ład. Szacunkowy koszt zadania wynosi 5 666 990,63 zł, wysokość dotacji to 4 454 254,61 zł, a środki własne gminy – 1 212 736,02 zł. Zakończenie wszystkich prac spodziewane jest w przyszłym roku.

Harmonogram prac został tak skonstruowany, aby zajęcia szkolne odbywały się bezkolizyjnie. Potencjalnie najbardziej uciążliwe zadania wykonane będą w czasie wakacji. Wówczas na pewno będzie już wyraźnie widoczny zarys mającego tutaj powstać miasteczka rowerowego i placu zabaw. Projekt całego kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych uwzględnia takie rozwiązania komunikacyjne, aby jak najbardziej ułatwić dostępność do tego miejsca o każdej porze dnia.

Docelowo stworzona zostanie innowacyjna infrastruktura, która zachęci dzieci do aktywności fizycznej oraz poprawi jakość nauczania w szkole. Będzie to również kolejne nowe miejsce służące wypoczynkowi i spędzaniu wolnego czasu. Zespół Szkolno-Przedszkolny to największa w gminie placówka oświatowa, do której uczęszcza ponad 800 uczniów. Szkoła znajduje się w obrębie dwóch brzeskich osiedli (Kopaliny-Jagiełły oraz Kościuszki-Ogrodowa) zamieszkałych łącznie przez 7,5 tysiąca osób.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Stefek na nauki do Brzeska

    22 lutego 2023 godzina 15:20

    A w Bochni burmistrz zamknal plac zabaw na największym osiedlu i nawet nie ma kto napraw wykonać.Nie mówiąc o przedszkolu, które też nie wiadomo kiedy będzie budowane,bo burmistrz to lubi tylko zamykać,likwidować, ewentualnie to powycinać drzewka i zalać betonem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra