Wydarzenia

Brzesko. Szpital w Brzesku przez koronowirusa zamyka też porodówkę

125 pracowników brzeskiego szpitala jest objętych kwarantanną. To pokłosie wykrycia koronowirusa u jednego z pacjentów lecznicy. Pierwszy oddział – chirurgia został zamknięty w piątek, kolejne: anestezjologia i intensywna terapia oraz blok operacyjny w niedzielę. Dziś dyrekcja szpitala zdecydowała o zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego.

– Wśród personelu objętego kwarantanną znajdują się wszyscy lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne. Skutkuje to zaprzestaniem przyjęć do szpitala pacjentów, u których przewidywane jest wykonywanie zabiegów operacyjnych. Również z tego powodu wstrzymujemy przyjęcia pacjentek do zabiegów ginekologicznych i porodów, co będzie skutkowało zawieszeniem działalności oddziału – czytamy na stronie szpital.

Wszystkie pacjentki wymagające hospitalizacji w oddziale ginekologiczno-położniczym z terenu powiatu brzeskiego będą przyjmowane:

  • w oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Powiatowego w Bochni (ul. Krakowska 31)
  • Centrum Zdrowia Tuchów (ul Szpitalna 1)

Są to jednostki z którymi zawarta jest umowa o współpracy. Pomoc udzielana będzie także na dowolnym oddziale ginekologiczno-położniczym.

Wyniki badań histopatologicznych będą do odbioru w Rejestracji Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku.

Przewidywany okres zawieszenia działalności oddziału to 7 do 14 dni.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra