- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Starosta i policjanci radzili seniorom, jak ustrzec się przed oszustami – ZDJĘCIA

Fot. KPP w Brzesku
- REKLAMA -

Biorąc pod uwagę powtarzające się przypadki oszustw dokonywanych na szkodę starszych osób niezwykle ważne jest, aby edukować seniorów i przypominać im o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Taki właśnie cel mają działania profilaktyczne „Seniorze, nie daj się oszukać!” zainicjowane przez brzeskich policjantów i starostę brzeskiego.

W urzędzie pocztowym w Brzesku Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa zainicjowali wspólne działania „Seniorze nie daj się oszukać” w ramach akcji Aktywny i Bezpieczny Senior.

Policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii rozdawali ulotki z cennymi poradami jak ustrzec się przed oszustami. Funkcjonariusze w rozmowie z seniorami opowiadali o tym w jaki sposób działają oszuści oraz jakie metody najczęściej stosują, aby wyłudzić od starszych osób pieniądze.

Głównym celem działań jest zwiększenie świadomości osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Dlatego apelujemy też do osób młodych, rozmawiajcie z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie o zagrożeniach.

Przekażcie im, jak mają zachować się, gdy dzwoni do nich obca osoba. Większa świadomość seniorów pozwoli unikać sytuacji, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.
Pamiętajmy, kiedy dzwoni do nas osoba podająca się za policjanta, prokuratora, członka rodziny i prosi o pieniądze, na pewno należy być ostrożnym. Warto skontaktować się z najbliższą rodziną i sprawdzić informacje, które nam przekazano. W momencie, gdy mamy podejrzenia, że dzwoni oszust, powinniśmy zakończyć taką rozmowę telefoniczną a o próbie oszustwa zawiadomić Policję.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra