Wydarzenia

Brzesko. Postawił na nogi policjantów informując o napadzie z bronią!

Mieszkaniec gminy Borzęcin został ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie policjantów. Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy informując o napadzie z bronią w ręku. Gdy patrol przyjechał okazało się, że zdarzenie nie miało miejsca, a zgłaszający nie potrzebuje żadnej pomocy.

W sobotni wieczór, 15 lutego br.  dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z domów w gminie Borzęcin miały wejść dwie osoby z bronią w ręku i sterroryzować domowników.

Mężczyzna, który zadzwonił pod numer alarmowy relacjonował, że jest w stanie rozpoznać sprawców. Zgłoszenie brzmiało bardzo poważnie i policjanci błyskawicznie zjawili się pod wskazanym adresem.

Dopiero na miejscu okazało się, że zgłaszający całą historię sobie wymyślił. Chciał, aby mundurowi pilnie zjawili się u niego i jak twierdził wypłoszyli przechodzące w pobliżu dziki. Mężczyzna za swoje bezmyślne zachowanie i bezpodstawne wezwanie został ukarany mandatem karnym.

– Pamiętajmy, że bezpodstawne wezwanie służb jest karalne. Taki nieodpowiedzialny żart może przynieść nie tylko konsekwencje prawne, ale też finansowe. Bezmyślne zachowanie może skutkować też tym, że służb nie będzie tam, gdzie naprawdę potrzebna jest komuś pomoc – podkreśla Ewelina Buda, rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. hut

    19 lutego godzina 11:53

    Moze ten z powiatu brzeskiego byl napadniety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra