- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brzesko. Policja wyjaśnia, kto zniszczył drona. Trwa społeczna zbiórka na zakup nowego urządzenia

- Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni, a osoba winna, zostanie ukarana – podkreśla Ryszard Kapuściński z Borzęcina
- REKLAMA -

Policjanci z komisariatu w Szczurowej wyjaśniają, kto zniszczył drona należącego do pasjonata fotografii z Borzęcina i właściciela lokalnego portalu internetowego. – Wszystko wskazuje na to, że w tej sprawie zostanie wszczęte dochodzenie – mówi st. asp. Ewelina Buda, rzeczniczka KPP w Brzesku.

Do zniszczenia wartego około 8 tys. drona doszło podczas zorganizowanego kilka tygodni temu II Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej w Borzęcinie. Sprzęt pozostawiony przez właściciela w strefie VIP, do której dostęp mieli tylko akredytowani dziennikarze i zaproszeni goście, został połamany i wrzucony do toi-toia.

Ryszard Kapuściński z Borzęcina, właściciel drona nie ma wątpliwości, że za zniszczenie odpowiada jego konkurencja. Oficjalnie nie chce podawać jednak żadnych nazwisk, prosi, by poczekać na finał prowadzonego przez policję postępowania.
– Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni, a osoba winna, zostanie ukarana – podkreśla.
Kapuściński podkreśla, że II Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej w Borzęcinie był pierwszą imprezą, podczas której wykorzystywał sprzęt. Kupił go bowiem miesiąc wcześniej.

Zaraz po tym incydencie znajomi mieszkańca Borzęcina uruchomili społeczną akcję, podczas której zbierane są fundusze na zakup nowego droga. Do udziału w akcji zachęca między innymi Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina.

– Zależy nam na tym, aby ta zbiórka, będąca manifestacją sprzeciwu wobec tego typu patologii zakończyła się sukcesem. Aby Romek, na kolejnej imprezie masowej w Borzęcinie – XIV Borzęckim Święcie Grzyba mógł pracować na odkupionym za pieniądze z publicznej zbiórki sprzęcie, aby dalej rozwijał swoje młodzieńcze zainteresowania i pasje – napisał na swoim profilu FB samorządowiec.

Akcję można wesprzeć poprzez portal pomagam.pl. Do dziś inicjatywę wsparło 28 osób, przekazując blisko 1,5 tys. zł, czyli 17 procent wartości sprzętu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra