- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brzesko. Policja kontroluje wszystkie osoby objęte kwarantanną – zapewnia asp. sztab. Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku

- REKLAMA -

Od soboty policjanci z Bochni i Brzeska odwiedzają osoby objęte kwarantanną i sprawdzają, czy stosują się do nakazu pozostania w miejscu zamieszkania. Wykaz osób do skontrolowania policja otrzymuje z Sanepidu.

– Wszystkie osoby, które do tej pory miały zaleconą kwarantannę zostały przez nas sprawdzone, wszystkie też stosowały się do nałożonego nakazu – powiedział asp. sztab. Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku – odnosząc się do komentarzy, które pojawiły się na portalu bochniazbliska.pl pod materiałem informującym o akcji policji.

ZOBACZ MATERIAŁ I KOMENTARZE:

Od czasu wprowadzenia ścisłego nadzoru nad osobami objętymi kwarantanną umundurowani policjanci raz na dobę dzwonią lub pojawiają się w miejscu pobytu osób, które na terenie powiatu brzeskiego są nią objęte. Funkcjonariusze sprawdzają, czy te osoby rzeczywiście przebywają w miejscu kwarantanny i nie narażają innych na ryzyko oraz, czy nie potrzebują wsparcia i pomocy.

Policjanci, którzy sprawdzają osoby objęte kwarantanną, nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do domów czy mieszkań. Kontaktują się z osobami telefonicznie lub z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu danej osoby weryfikują czy taka osoba rzeczywiście przebywa w miejscu kwarantanny.

Mundurowi zbierają też informacje czy mieszkańcy powiatu brzeskiego objęci kwarantanną nie potrzebują wsparcia i pomocy (prośby o pomoc przekazują do miejskich/gminnych ośrodków pomocy społecznej). Taka forma kontaktu ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym policjantom, ale też osobom objętym kwarantanną.

W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, pozostańmy w domu, dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra