- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Podsumowali finał WOŚP. W tym roku padł absolutny rekord!

Tegoroczny Brzeski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się niewyobrażalnym wcześniej sukcesem finansowym. Według stanu na 29 stycznia br. zebrano 164 566,64 złotych. Dotychczasowy rekord z 2020 roku został poprawiony o ponad 40 tysięcy.

Organizatorami brzeskiego finału w tym roku były Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Urząd Miejski. Obie instytucje wspierane były przez firmę Zdrowo i Kolorowo, Restaurację Rzym i Pizzerię Soprano, które między innymi zadbały o posiłki dla wolontariuszy. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników wydarzenia czuwali przedstawiciele służb mundurowych – brzescy policjanci oraz strażacy (zawodowcy i ochotnicy). O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały Fabryka Uniesień, Krakowiacy Ziemi Brzeskiej oraz zespół muzyczny Beauty Plate wraz z liczną ekipą techniczną.

Przez całą niedzielę wpływające na konto WOŚP pieniądze liczyli (jako wolontariusze) pracownicy współpracującego z Urzędem Miejskim od lat Krakowskiego Banku SpółdzielczegoJustyna, Małgosia, Bartek i Mariusz. W tej odpowiedzialnej pracy kroku dotrzymywali im pracownicy MOK-u. Podana we wstępie kwota zebrana podczas brzeskiego finału WOŚP może jeszcze ulec zmianie, bowiem nadal nie jest znana szacowana przez bank wartość obcej waluty i precjozów.   

WOLONTARIUSZE

Przez całą niedzielę po ulicach miasta i gminy Brzesko krążyło 93 wolontariuszek i wolontariuszy, którzy zebrali łącznie 89 092,15 zł. Rekordzistką została Ola z brzeskiego Liceum Ogólnokształcącego, której puszka wypełniła się kwotą 3 193,34 zł. Tuż za nią uplasowała się jej szkolna koleżanka Maja z wynikiem 2 700,66 zł. Trzecie miejsce w tej nieoficjalnej klasyfikacji zajął Bartek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku, który uzbierał 2 593,25 zł.

LICYTACJE

Imponującym wynikiem zakończyły się także licytacje na Allegro. Pod młotek poszły między innymi cztery z dziesięciu złotych serduszek wykonanych w firmie Timeless Biżuteria i Zegarki Andrzeja Mellera, według projektu opracowanego przez grafików Miejskiego Ośrodka Kultury. Dwa z nich trafiły poza granice naszej gminy. Jedno do Grzegorza z Gliwic za 2 050,99 zł, a drugie do Wojciecha z Rynarzewa (województwo kujawsko-pomorskie) za 1 225 złotych. Pozostałe dwa z tej puli wylicytowali nasi rodacy – Mieszko Musiał (2 075 zł) oraz Erwin Łoboda (1 505 zł). Inne przedmioty oferowane przez Brzeski Sztab WOŚP powędrowały w wiele odległych zakątków naszego kraju – między innymi do Krasnegostawu, Warszawy i nad morze. Łącznie za pośrednictwem Allegro uzbierano 11 811,49 złotych.

Już w dniu finału w RCK-B prowadzona była aukcja stacjonarna, podczas której nowych nabywców zyskały między innymi kolejne cztery złote serduszka. Wylicytowali je znani stali bywalcy brzeskich finałów WOŚP. Edmund Leś przeznaczyły na ten cel 3 tysiące złotych, państwo Halina i Michał Mrówkowie na konto Orkiestry przekazali w związku z tym 2 100 zł, hojnością wykazali się też Piotr Kowalczyk (1 900 zł) oraz Stefan Drużkowski (1 700 zł). Wynik stacjonarnej licytacji 13 620 złotych.

DARCZYŃCY    

O to, by nie zabrakło przedmiotów na licytacje zadbali nasi darczyńcy: Salon Redukcji Defektów Skórnych RDS, Joanna Staszczyk, Timeless Biżuteria Zegarki, Meble Brożek, Tomasz Jan Latocha Burmistrz Brzeska, Papilo artykuły szkolne i biurowe, Kawiarnia Kawowe Love Brzesko, F.U. JUSTA-Reh, Bonne Sante Brzesko – Gabinety Dietetyczne, Pasieka U Żółtego, Studio Figura Brzesko, Xtreme Fitness Brzesko, Izabela Piorun, Szydełkowy ” Bzik”, Manufaktura Blasku Car Detailing , Giganci Programowania, Inversja Sylwetki, JAWOR Usługi Remontowo-Budowlane, Seweryn Kozub, Sabina Jakubowska oraz trzyletnia Mia z Londyn

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra