- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Piękny finał policyjnej akcji krwiodawstwa! Oddano ponad 10 litrów krwi ZDJĘCIA

Fot. HDK przy KPP w Brzesku
- REKLAMA -

10 350 ml krwi to efekt akcji zorganizowanej we wtorek w KPP w Brzesku przez tamtejszy Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów.

Bezcenny dar, jakim jest krew ciągle jest niezbędny, o czym świadczą bezustanne apele kierowane do dawców przez Polski Czerwony Krzyż, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, czy poszczególne szpitale.

W tej trudnej sytuacji po raz kolejny wzorowo odnalazła się brzeska społeczność. Na apel o oddawanie krwi – pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – licznie odpowiedzieli funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, emeryci policyjni oraz mieszkańcy Brzeska i sąsiednich miejscowości.

Niezwykle miło było gościć pracowników Prokuratury Rejonowej w Brzesku oraz Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy czynnie włączyli się w organizowane przedsięwzięcie. W mobilnym punkcie poboru krwi zarejestrowanych zostało 30 osób, zaś krew udało się oddać 23 osobom.

 Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia insp. Bogusława Chmielarza – Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku. Szczególne podziękowania należy skierować do profesjonalnej ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku, który sfinansował posiłek regeneracyjny dla krwiodawców.

Szczególne wyrazy uznania należy skierować do stałych partnerów akcji krwiodawstwa organizowanych na terenie brzeskiej komendy, tj.  P.P.H.U NITUS Piotr Nowak i BRUNO Sp. j. oraz właścicielom Gospodarstwa Rolnego KOWAL dzięki którym donatorzy mogli skorzystać ze zdrowych przekąsek i posiłku regeneracyjnego oraz w ramach podziękowania otrzymać okolicznościowe gadżety i upominki. 

Kolejna akcja zaplanowana jest na 12 czerwca 2023 r.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra