- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Oddając krew ratujesz życie – akcja krwiodawstwa w brzeskiej komendzie

- REKLAMA -

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku odbyła się akcja oddawania krwi zorganizowana przez działający przy jednostce Klub Honorowych Dawców Krwi. Szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony policjantów i pracowników brzeskiej jednostki, ale również innych służb oraz mieszkańców Brzeska i okolic.

3 kwietnia br. Klub Honorowych Dawców Krwi wraz z RCKiK Kraków przy budynku strzelnicy brzeskiej jednostki zorganizowały punkt poboru krwi. Bezcenny dar, jakim jest krew ciągle jest niezbędny, o czym świadczą bezustanne apele kierowane do dawców przez Polski Czerwony Krzyż, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czy poszczególne szpitale.

Chętnych zgłosiło się 31 osób, 24 z nich mogło wziąć udział w zbiórce krwi. Łącznie „upuścili” 10800 ml. Wśród dzielących się życiodajnym darem nie zabrakło policjantów i pracowników brzeskiej jednostki, którzy chętnie i systematycznie oddają krew kierując się sercem i chęcią niesienia pomocy. Niezwykle miło było gościć mieszkańców Brzeska i okolic, którzy czynnie włączyli się w organizowane przedsięwzięcie.

Akcja od lat wspierana jest przez lokalnych przedsiębiorców, którym nie jest obca pomoc potrzebującym. Dziękujemy serdecznie za posiłki, słodki poczęstunek i gadżety firmom:AP STONE Kamieniarstwo, Gospodarstwo Rolne Kowal, NITUS, BrunoPCV.

Zapraszamy na kolejną akcję w dniu 10 czerwca.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra