- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Nowe chodniki w centrum miasta

- REKLAMA -

Nie zwalniają tempa ekipy budowlane prowadzące remonty dróg w centrum Brzeska. Nie tak dawno zakończyła się gruntowna modernizacja chodników przy ulicy Mickiewicza i przy brzeskim Rynku, a już trwają podobne prace wzdłuż ulicy Głowackiego.

Chodniki przy ulicy Mickiewicza zostały pokryte nową kostką brukową. Nieco inaczej prezentuje się chodnik przy wschodniej pierzei brzeskiego Rynku. Został on w całości wyłożony specjalnymi płytami wskazanymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

– Starannie dobraliśmy materiał, z jakiego wykonane są te płyty, sposób ich ułożenia, a także kolorystykę. Wszystko dostosowane zostało do zabytkowego charakteru tego miejsca – wyjaśnia burmistrz Tomasz Latocha.

Tuż po zakończeniu prac przy ulicy Mickiewicza i Rynku rozpoczął się remont chodników wzdłuż ulicy Głowackiego – od placu Zwycięstwa, poprzez Rynek, do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego. I w tym przypadku na przyrynkowym odcinku użyte zostaną te same ozdobne płyty, ułożone według identycznego schematu. Nowością będą elementy tzw. małej architektury zamontowane na wysokości plebanii i kościoła

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    MAryja

    10 lipca 2024 godzina 00:28

    W jaki sposób te kostki zostały dobrane do miejsca? Sa zwyczajnie brzydkie. Ale fani Tomusią łykną wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra