- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Niesamowity Dzień Kobiet. Wszystkie panie dodały sobie skrzydeł![ZDJĘCIA]

- REKLAMA -

W sobotę blisko tysiąc pań, panien i dziewczynek z gminy Brzesko świętowało Dzień Kobiet obchodzony pod hasłem „Dodajmy sobie skrzydeł”. Gminne uroczystości honorujące to wydarzenie odbyły się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Zorganizowane z jeszcze większym rozmachem, niż miało to miejsce w ubiegłym roku. 

Głównym inicjatorem wydarzenia był burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, a współorganizatorami  Wydział Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego, Miejski Ośrodek Kultury oraz blisko 80 przedsiębiorczych pań. To był wielogodzinny maraton wypełniony występami artystycznymi, prelekcjami i prezentacjami adresowanymi do wszystkich przedstawicielek płci pięknej – od przedszkola do niekończącej się osiemnastki. W porównaniu z ubiegłym troku, kiedy to Dzień Kobiet obchodzony był w nowej, niespotykanej wcześniej formule, scenariusz został wzbogacony o nowe elementy, które dodały temu świętu jeszcze większego kolorytu.

METAMORFOZY

Przez cały dzień trwały przygotowania do wielkiego finału, którym był – podobnie jak przed rokiem – pokaz mody, mający już swoją stałą nazwę, czyli Metamorfozy z marką Rever. Nad modelkami pracował sztab wykwalifikowanych specjalistek od urody (fryzjerki, wizażystki, makijażystki, kosmetyczki, a nawet brafitterka) – Paulina Ciuba-Cierniak (Galeria Fryzur), Izabella Kowalczyk (Sekrety Urody), Beata Podstawa-Alfawicka (Apogeum), Paulina Cisak (Beauty Alert) Anna Osuch (Make Up), Studio Fryzur – Gabriela Martyniuk oraz Patrycja Dziadowiec-Horzymek (The Glam).

Kreacje zaprojektowała Sabina Hajdo-Piórek, która tym razem do pokazu zaprosiła rodzinne duety. W roli modelek wystąpiły Łucja Klecka-Piech z córką Edytą Wesołowską, Elżbieta Węgiel z córką Olgą, Helena Wiewióra-Pytel z córką Elżbietą Chamielec oraz Agnieszka Więcek z córką Basią. Tę niepowtarzalną rewię mody fachowym komentarzem opatrzyła Monika Adamczyk. Jednymi z głównych sponsorów pokazu i całego wydarzenia były Biuro Podróży Gosia Tour Małgorzaty Robak oraz PKO Bank Polski.

WYKŁADY, PRELEKCJE

Gościem specjalnym tego niecodziennego wydarzenia była ponownie Anna Maria Wesołowska. Ta ceniona prawniczka i sędzia w stanie spoczynku na scenie RCK-B pojawiła się tego dnia dwukrotnie, za każdym razem przyciągając uwagę szczelnie wypełnionej widowni. Każda uczestniczka, zainteresowana poruszaną przez nią tematyką, mogła nabyć jej najnowszą książkę, opatrzoną autografem autorki, która również cierpliwie pozowała do zdjęć. 

Zainteresowanie publiczności wzbudzał też krótki wykład Eweliny Świerczek-Żurek – mediatorki sądowej. Temat jej wystąpienia był wiele mówiący – „Licz się ze słowami”. Innymi, równie interesującymi zagadnieniami były dbałość o zdrowie i aktywny styl życia. Dlatego do udziału w „części odczytowej” zostały zaproszone specjalistki od pielęgnacji stóp Agata Paprocka i Dorota Zych, a także Patrycja Mrówka-Chmura ze Stowarzyszenia Dr. Max Zdrowie oraz przedstawicielki Okocimskiego Klubu Tenisowego. Interesującą prezentację przygotowała Katarzyna Głuszak-Żurek, choreografka Krakowiaków Ziemi Brzeskiej. W krótkim, ale wyczerpującym wykładzie przybliżyła historię i znaczenie kobiet w Galicji, a prelekcji towarzyszył pokaz wyjaśniający ewolucję strojów ludowych charakterystycznych dla naszego regionu.

KULUARY

Tak zwane rozmowy kuluarowe toczyły się przez cały czas w wyjątkowej, pełnej atrakcji scenerii. Na dwóch górnych kondygnacjach budynku RCK-B gęsto było od stoisk rozstawionych przez około 50 firm prowadzonych przez kobiety, ale świadczących usługi nie tylko dla pań, chociaż najczęściej dla nich. Wiele z tych przedsiębiorstw było (obok wszystkich wymienionych tutaj tłustym drukiem) sponsorami całego wydarzenia. Były to: Akademia Urody – Małgorzata Majka, dietetyk kliniczny Klaudia Urbańska, sklep z aparatami słuchowymi Geers Dobry Słuch oraz kwiaciarnia W Pudełku – Lucyna Stachura.

Zupełną nowością była w tym roku Beauty Young Ladies – specjalna strefa dla młodych dam. Strefę zorganizowało Studio Kosmetyki Trendy Natalii Multarzyńskiej-Foryś, która zajęła się makijażem dla najmłodszych uczestniczek święta. W ten sposób uczestniczki całego wydarzenia mogły wybrać się do RCK-B w towarzystwie swoich córek i wnuczek, które do domu powróciły nie tylko z efektownym makijażem, ale i z kolorowymi warkoczykami uplecionymi przez harcerki ze Szczepu Czarnego. Druhny zaproponowały też namiastkę gry terenowej i nadzorowały kącik z malowankami. Farby do malowania i inne akcesoria temu służące ufundował Grzegorz Bach, właściciel sklepu Papilo szkolne i biurowe. Dodatkowo serwowano watę cukrową sponsorowaną przez wspomnianą już firmę Smakołyki od Moniki. W sumie rozdano 300 porcji.

Wszystkie panie, które zechciały utrwalić efekty swoich wizyt u specjalistek od urody, mogły skorzystać z Fotobudki 360, którą ustawiła firma Bumerang Katarzyny Pagacz. Swoją obecność w spektakularny sposób zaznaczyły motocyklistki z klubu MotoJadowniki. W holu na parterze ustawiły jeden ze swoich pojazdów, a w gęstym tłumie pań wyróżniały je  charakterystyczne skórzane kombinezony. Tak jak przed rokiem, swoje stanowisko ustawiły panie szyjące ekologiczne torby na zakupy, a czyniły to przez cały dzień pod batutą Jadwigi Brzózki – krawieckiej mistrzyni. Torby trafiły niemal do wszystkich uczestniczek wydarzenia. W organizację święta zaangażowane były też brzeskie policjantki, przedstawicielki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracowniczki Sanepidu oraz strażacy-ochotnicy (również z drużyn dziecięcych). 

BABKI Z KLASĄ

Po ubiegłorocznym sukcesie do udziału w wydarzeniu ponownie zostały zaproszone Babki z Klasą. Tym razem wystąpiły w kompletnym składzie. W półgodzinnym programie kabaretowym, zatytułowanym „Życie to życie” zaprezentowały się Joanna Kołodziej (w zeszłym roku nieobecna z powodu choroby), Joanna Kossoń oraz autorka większości tekstów Agata Podłęcka. Na scenie pojawiła się również gościnnie Zuzanna Peters-Musiał. Skecze przedzielone przeróbkami znanych muzycznych przebojów, wdzięk i entuzjazm artystek – to wszystko zostało nagrodzone rzęsistymi brawami, a panie otrzymały od burmistrza okazałe bukiety kwiatów. Jest raczej przesądzone, że Babki z Klasą to żelazny punkt programu corocznych obchodów Dnia Kobiet w Brzesku. W programie występów artystycznych znalazły się również otwierające całe wydarzenie pokazy tańca w wykonaniu solistów i grup tanecznych działających w Kremer Dance Studio.

BAŚNIOWA SCENERIA

Zwieńczeniem całodziennego świętowania był triumfalny wjazd gigantycznych rozmiarów tortu wyprodukowanego w firmie Smakołyki od Moniki, a dokładnie od Moniki Domańskiej. Wspólna konsumpcja tego cukierniczego rarytasu była ostatnim akcentem tegorocznego Gminnego Dnia Kobiet. Ten tort to istne dzieło sztuki świetnie wkomponowane w oryginalną scenografię, określanego zgodnie mianem baśniowej. O tę niepowtarzalną scenerię zadbały Wooden Chic oraz firma Fabryka Uniesień. Na wystrój złożyła się też wystawa kobiecej fotografii autorstwa Katarzyny Sołtys, która jest również autorką i sponsorką sesji zdjęciowej promującej całe wydarzenie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra