- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Na 2 marca zaplanowano I Festiwal Przedszkoli Samorządowych

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha zaprasza na I Festiwal Przedszkoli Samorządowych, który odbędzie się 2 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku. Jest to pierwsze w historii gminy wydarzenie zorganizowane z myślą o rodzicach i ich dzieciach wkraczających w wiek przedszkolaka. 

Będzie to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty przygotowanej przez 11 publicznych przedszkoli działających na terenie gminy Brzesko. Rodzice i ich dzieci wezmą udział w najeżonej atrakcjami giełdzie, pomocnej w dokonaniu wyboru placówki, z którą chcieliby się związać na najbliższych kilka lat.

Festiwal rozpocznie się 2 marca o godzinie 10.00. i potrwa do godziny 13.00.

Zainauguruje go artystyczny występ w wykonaniu „zawodowych” przedszkolaków. Każda placówka będzie miała do dyspozycji odrębne stanowisko, przy którym będzie można zapoznać się z kompletnymi propozycjami. Rodzice znajdą czas i miejsce, by podczas rozmów z dyrektorami przedszkoli i wychowawcami otrzymać wyczerpujące informacje na temat programów edukacyjnych, zajęć uzupełniających i wszelkich działań związanych z rozwojem swoich pociech.

Same dzieci na nudę nie będą mogły narzekać. Organizatorzy przygotowali bogaty i atrakcyjny program festiwalu, w którym między innymi przewidziano mnóstwo zabaw i konkursów. Jedną z atrakcji będzie ciesząca się dużą popularnością fotobudka 3D.

W tłumie uczestników giełdy (zakładamy, że zainteresowanie wydarzeniem będzie duże) przewijać się będą znane postacie bajkowe, w które można też będzie się przebrać samemu. Wszystkie dzieci na wstępie otrzymają specjalną zakładkę do książki, na której będą zbierać pieczątki i naklejki potwierdzające zwiedzenie wszystkich 11 stanowisk. Każdy malec, który skompletuje wszystkie takie „potwierdzenia”, otrzyma nagrodę-niespodziankę ufundowaną i wręczoną przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę, głównego pomysłodawcę i organizatora festiwalu.

– Do tej pory w naszej gminie brakowało szeroko zakrojonych akcji promujących lokalne publiczne przedszkola, a przecież są to placówki odgrywające niebagatelną rolę w rozwoju psychofizycznego dzieci. Postanowiłem wypełnić tę lukę i zaproponować mieszkańcom wydarzenie, które na stałe wejdzie do kalendarza imprez przez nas organizowanych. Chcemy w ten sposób ułatwić rodzicom podejmowanie ważnych dla nich decyzji. Dla samych dzieci będzie to okazja, aby samodzielnie dokonać być może pierwszego w życiu poważnego wyboru. Będzie to również możliwość do poczucia przedszkolnej atmosfery i oswojenia się z miejscem, które już niedługo stanie się na kilka lat drugim domem – mówi Tomasz Latocha.

Razem z burmistrzem na festiwal zapraszają dyrektor WEKiS Urszula Białka oraz dyrektorzy i wychowawcy z przedszkoli uczestniczących w wydarzeniu.  

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    maminka

    21 lutego 2024 godzina 17:14

    Ten burmistrz jest aktywny, ambitny i jemu się chce działać i organizować zawsze coś pożytecznego dla mieszkańców a w Bochni w tym temacie jak zwykle miernota,bo tu burmistrz już stary,zmęczony i dużo jeszcze musiałby się nauczyć od młodszych, bardziej ambitnych i kreatywnych z pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra