- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Kokaina i mefedron. Kolejne uderzenie w gang narkotykowy

Policjanci z Krakowa wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Brzesku oraz Zarządu Krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 mężczyzn, zaangażowanych na szeroką skalę w biznes narkotykowy.

Śledczy zabezpieczyli ponad pół kilograma kokainy oraz dwa i pół kilo mefedronu. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. To kolejne uderzenie w mefedronową szajkę i sukces policjantów z Brzeska i z komendy wojewódzkiej.

Brzescy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami z Zarządu Krakowskiego CBŚP przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w grupę wprowadzającą na czarny rynek hurtowe ilości środków odurzających. 

18 stycznia br., tuż przed południem, w rezultacie intensywnej pracy operacyjnej,  kryminalni zatrzymali na krakowskim odcinku autostrady sportowe audi, którym poruszało się dwóch krakowian: 27-latek i jego 39-letni kompan.

W pojeździe policjanci znaleźli ponad pół kilograma kokainy o czarnorynkowej wartości 200 tys. zł, którą mężczyźni  przemycili z Holandii. Dodatkowo młodszy z nich był podejrzany o udział w obrocie  mefedronu. 

W miejscu zamieszkania 39-latka policjanci znaleźli i zarekwirowali 2,5 kg tego narkotyku (jego czarnorynkowa wartość sięga 100 tys. zł) oraz  zatrzymali trzeciego mężczyznę – 27-latka, który  w popłochu usiłował uciec przez okno, ale policjanci mu to uniemożliwili.

Wszyscy zatrzymani trafili do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Dwóch zatrzymanych na autostradzie  odpowie za przemyt wewnątrzwspólnotowy 0,5 kg kokainy a młodszy z nich także za wprowadzenie do obrotu substancji psychotropowych w postaci mefedronu (w ilości nie mniejszej niż 25 kg).  

Natomiast 27-latek zatrzymany w mieszkaniu odpowie za udział w obrocie  znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci mefedronu.  Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia, a za przemyt wewnątrzwspólnotowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grozi od 3 lat więzienia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra