- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO.Drogowcy będą kłaść asfalt na os. Jagiełły i czterech ulicach Brzeska

- REKLAMA -

W najbliższych dniach na osiedlu Jagiełły i czterech ulicach Brzeska zakończą się prace polegające na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej. To tylko niewielki fragment prowadzonych równolegle robót drogowych, realizowanych w ramach kompleksowego zadania przy dofinansowaniu z tzw. Polskiego Ładu. 

We wtorek, 9 lipca, rozpoczęło się frezowanie jezdni na ulicy Mickiewicza. Zaraz po usunięciu starych warstw nawierzchni, wyrównaniu kolein i naprawie uszkodzeń zostanie położony nowy asfalt. Taka nawierzchnia kładziona jest aktualnie na osiedlu Jagiełły (między blokami i na tzw. ulicy obwodowej). Już w czwartek podobne prace rozpoczną się na ulicy Wyzwolenia.

Tymczasem w najbliższych dniach ruszą prace na ulicach Sobieskiego, Puszkina i Długiej. Tutaj remonty będą prowadzone etapami. Najpierw wykonana zostanie wymiana uszkodzonych krawężników lub korekta ich nawierzchni (w przypadku stwierdzenia zapadlisk). W dalszej kolejności nastąpi frezowanie nawierzchni, regulacja podziemnych urządzeń (studzienek, zaworów), a wreszcie ułożenie nowej asfaltobetonowej nawierzchni. Ostatni etap polegać będzie na odtworzeniu linii oznakowania poziomego.

W związku z prowadzonymi pracami wystąpią pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Te krótkotrwałe uciążliwości wynagrodzi wszystkim zmotoryzowanym znacznie lepszy komfort jazdy, odczuwany po zakończeniu remontów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra