Wydarzenia

Brzesko. Czy tak powinny wyglądać przystanki? Pytamy przedstawicieli brzeskiego samorządu

Na fatalny stan przystanków zwrócił nam uwagę jeden z mieszkańców Brzeska. Przesłał nam też fotografie. – To tylko trzy, które mijam w drodze do pracy: brudne, zarośnięte, chyba nigdy nie sprzątane – napisał.

Stan przystanków miejskiej komunikacji w Brzesku faktycznie nie jest idealny. Podobnie wygląda większość wiat. Są też jednak i takie, które prezentują się całkiem dobrze.

Samorządowcy z Brzeska tłumacza, że wiaty są na bieżąco naprawiane.

– Corocznie przewidziane są w budżecie środki na bieżące utrzymanie wiat przystankowych. Obejmuje ono swym zakresem sprzątanie terenu, opróżnianie koszy  i wywóz odpadów. Utrzymanie czystości realizują Brzeskie Zakłady Komunalne sp. z o.o. W ramach posiadanych środków realizowane są też bieżące naprawy wiat przystankowych w miarę potrzeb oraz w sytuacji zdarzeń losowych (wichury, kolizje drogowe itp.) – wylicza Stanisław Sułek, sekretarz Brzeska.

Według przedstawiciele brzeskiego magistratu wiaty przystankowe na załączonych zdjęciach były naprawiane ostatnio w minionym roku.

W najbliższym czasie dokonamy przeglądu stanu wiat przystankowych i wykonane zostaną niezbędne naprawy – dodaje Stanisław Sułek.


Pozdrawiam

Stanisław Sułek

Sekretarz Gminy Brzesko

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra