- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Coraz bliżej odbudowy ulicy Leszczynowej w Okocimiu

- REKLAMA -

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Brzesku została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynieryjnej dotyczącej stabilizacji osuwiska wraz z odbudową drogi gminnej w ciągu ulicy Leszczynowej w Okocimiu. Dokument parafowali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Izabela Bodziony, właścicielka firmy IZGEO GEOLOGIA z Podegrodzia.

Wartość zadania wyniesie 122 139 złotych. Dokumentacja zostanie sporządzona przy wykorzystaniu dofinansowania w wysokości 56 tysięcy złotych pozyskanego prze brzeski samorząd z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina wyłoży na ten cel 66 139 złotych.

Zgodnie z umową, kompletna dokumentacja (zatwierdzona przez Państwowy Instytut Geologiczny i Wojewódzki Nadzorujący Realizację Projektu Przeciwdziałania Ruchom Osuwiskowym oraz Usuwania ich Skutków) ma być gotowa do końca listopada tego roku. Wykonawca zobowiązał się do uzyskania wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń, wynikających  przepisów. Otworzy to drogę do sporządzenia niezbędnej dokumentacji budowlanej, na postawie której będzie można przystąpić do odnowienia tej drogi.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  25 maja 2024 godzina 20:14

  a gdzie toalety przy „skejtparku” panie burstszu , o tym się zapomniało i młodzież oddaje mocz razem z pewnym wieloletnim ‚ koneserem” piwa w pobliskim lasku

  • Avatar

   Tomaszek

   26 maja 2024 godzina 13:08

   Myślisz że będzie się zajmował takimi nieistotnymi sprawami jak toalety przy skateparku lub pod wieżą widokową? Wynajęcie tojtoja to poniżej jego godności 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra