- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. Chciała sprzedać stare ubrania… straciła 20 tys. złotych

- REKLAMA -

Ku przestrodze kolejny raz wracamy do oszustw dokonywanych w sieci. Niemal codziennie brzeska policja odnotowuje przypadki wyłudzenia danych do bankowości elektronicznej. Przypomnijmy naszym najbliższym, rodzinie i znajomym, aby byli szczególnie ostrożni w podawaniu jakichkolwiek informacji umożliwiających dostęp do naszego konta bankowego.

W środę do policjantów zgłosiła się kobieta, która została oszukana. Jak relacjonowała na jednym z portali umieściła ogłoszenie o sprzedaży odzieży. Następnie skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który w trakcie realizacji transakcji wysłał kobiecie link. Zgłaszająca niczego nieświadoma klikając w otrzymany link pozwoliła oszustom na wyłudzenie danych do jej bankowości elektronicznej, a następnie kradzież pieniędzy z jej konta bankowego.

Dosłownie w kilka minut kobieta straciła 20 tysięcy złotych. Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność podczas zakupów w sieci. Pamiętajmy, aby nie otwierać podejrzanych linków, a już na pewno nie podawać jakichkolwiek danych mogących umożliwić oszustom logowanie się na naszym koncie bankowym. Ostatnio to najczęstszy sposób działania oszustów na portalach sprzedażowych. 


O kilku ważnych zasadach podczas zakupów w sieci przypominaliśmy w komunikacie BRZESCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED CYBERPRZESTĘPCAMI.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra