- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Borzęcin. Duże pieniądze na rozbudowę remizy OSP w Borzęcinie Górnym

borzecin
Fot. UG w Borzęcinie
- REKLAMA -

1,3 mln złotych otrzyma samorząd Borzęcina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na rozbudowę i przebudowę remizy w Borzęcinie Górnym. Przedstawiciele gminy podpisali umowę na dofinansowanie tego zadania.

Inwestycja, na którą samorząd otrzymał wsparcie, będzie obejmowała rozbudowę i przebudowę remizy OSP w Borzęcinie Górnym, w której swoją siedzibę oprócz OSP, ma również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W ramach tego zadania przewidziano wydłużenie budynku o część zawierającą: na parterze garaż dla dwóch samochodów bojowych straży pożarnej, na piętrze salę wielofunkcyjną, a na poddaszu salę szkoleniową dla strażaków. Przebudowa obejmie też dobudowę do budynku zewnętrznej windy. Koszt inwestycji szacowany jest na blisko 2,3 mln zł.

– Dzięki realizacji zadania poprawią się nie tylko warunki funkcjonowania jednostki OSP, która działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, powstanie też nowa sala wielofunkcyjna, z której korzystać będą różne grupy społeczne, a dzięki likwidacji barier architektonicznych i dobudowie windy obiekt zapewni dostępność osobom niepełnosprawnym – mówił wójt Janusz Kwaśniak.

Spotkanie, podczas którego podpisano umowę odbyło się w Agendzie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Tarnowie Ze strony Województwa Małopolskiego umowę parafował wicemarszałek Stanisław Sorys, gminę Borzęcin reprezentowali wójt Janusz Kwaśniak i skarbnik gminy Joanna Baczyńska. W spotkaniu wziął udział także radny sejmiku Adam Kwaśniak.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra