- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Zostaliśmy odcięci od świata grzmieli mieszkańcy Chodenic. Po interwencji kładka się pojawiła! [ZDJĘCIA]

- REKLAMA -

Tak się nie robi – mówił jeden z mieszkańców Chodenic, który dodzwonił się do redakcji Portalu Bochnia z Bliska z interwencją w sprawie zamkniętej ulicy Chodenickiej. Zostaliśmy odcięci od świata – dodał zdenerwowany mężczyzna. Podobnych telefonów odebraliśmy jeszcze kilka, jak się okazało, mieszkańcy interweniowali także w UM Bochnia. Sprawdziliśmy, czy w tej sprawie, coś można zrobić. Okazało się, że tak!

Ale zacznijmy od początku. W ubiegłym tygodniu magistrat poinformował, także za pośrednictwem Portalu Bochnia z Bliska o rozpoczęciu przebudowy mostu przy ulicy Chodenickiej w Bochni ZOBACZ Z komunikatu wynikało, że droga w kierunku Chodenic będzie całkowicie zamknięta. Dla kierowców wyznaczono objazd. Ale zapomniano o pieszych. I to spotkało się z oburzeniem mieszkańców. Interweniowali w naszej redakcji, u urzędników, a także u Marka Bryga, radnego z tej części miasta.

Sprawdziłem u wykonawcy, czy coś można zrobić, dzwoniłem do UM w Bochni i wystąpiłem też o wykoszenie przejścia prowadzącego przez teren zielony pomiędzy ulicą Brzozową, a Wąwóz, aby ludzie mogli bezpiecznie tamtędy przejść – zapewnia Marek Bryg.

Także urzędnicy zajęli się tą sprawą. Na przesłanego przez redakcję Bochnia z Bliska e-maila otrzymaliśmy dziś odpowiedź z wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy.

Okazało się, że droga musiała być zamknięta ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i charakter prowadzonych prac ziemnych.

W grunt na głębokość siedmiu metrów wbijane były stalowe elementy – tłumaczy Rafał Nosek z wydziału inwestycji bocheńskiego magistratu. Przy takich pracach zawsze istnieje spore ryzyko i zagrożenie. Stad decyzja o zamknięciu drogi dla pieszych

Ten etap prac został już jednak przeprowadzony. Dziś przy Chodenickiej pojawiła się kładka, po której będzie można przejść.

Jak tylko będzie to możliwe, zostanie ona otwarta dla mieszkańców, być może jeszcze w ten weekend lub najpóźniej w poniedziałek – poinformował naszą redakcję naczelnik wydziału inwestycji.

W imieniu mieszkańców dziękujemy!

16 komentarzy

16 Comments

 1. Avatar

  wow

  20 czerwca 2024 godzina 18:04

  Czyli, bez interwencji, jak zwykle się nie obejdzie !!! Przyszło „nowe „,po staremu ….

  • Avatar

   Paweł Bieniek

   20 czerwca 2024 godzina 19:27

   No niestety, wydział inwestycji, jeszcze nie dostosował się do nowych standardów…

 2. Avatar

  obserwator

  20 czerwca 2024 godzina 18:07

  A te barierki to nie przypadkiem z ulicy Parkowej, po demontażu mostka nad Babicą ? Czy nie można było skoordynować z wykonawcą organizacji robót przed ich rozpoczęciem ze strony UM , Panie Radny?

 3. Avatar

  Paweł Bieniek

  20 czerwca 2024 godzina 18:26

  Drogą Redakcjo, przydałaby się odrobina solidności dziennikarskiej i wskazanie w artykule właściwego radnego, którego interwencja doprowadziła do rozwiązania problemu. Na pewno nie był to pan Bryg….

  • Avatar

   Małgorzata Więcek-Cebula

   20 czerwca 2024 godzina 18:35

   Zasada stara jak świat: sukces ma wielu ojców

   • Avatar

    Paweł Bieniek

    20 czerwca 2024 godzina 19:29

    Dokładnie, starzy wyjadacze maja bardzo dużą łatwość w przypisywaniu sobie obcych zasług…

    • Avatar

     Małgorzata Więcek-Cebula

     20 czerwca 2024 godzina 20:12

     Tak się tylko zastanawiam, czy nie najistotniejsze jest to, że cel został osiągnięty. Być może wspólnymi siłami. Paweł, czy nie o to, w tym wszystkim chodzi?

     • Avatar

      Robin

      21 czerwca 2024 godzina 09:35

      To ten Nosek jeszcze siedzi w urzędzie i bierze pieniądze?
      Myślałem, że po wyborach nowa miotła zrobiłem z nim porządek i o burmistrzach jako pierwszy z hukiem wyleci z magistratu

  • Avatar

   Iza

   21 czerwca 2024 godzina 11:34

   O pierwszy sukces radnego z Reaktora trzeba sie kłócić i wszędzie wokół wypisywać; to ten to ten, łał ale Maciek jest super. Pośmiewisko.

 4. Avatar

  Gość P

  20 czerwca 2024 godzina 18:34

  Można było ustalić wcześniej – kladke konieczna

 5. Avatar

  MIESZKANKA UL, KARASIA

  20 czerwca 2024 godzina 20:05

  podziekowania dla p. radnego MARKA BRYKA –

 6. Avatar

  haha

  20 czerwca 2024 godzina 20:13

  Wypadałoby wcześniej ustalić, komu należy się podziękowanie, a nie wprowadzać wyborców w błąd…Czy tak buduje się wiarygodność?

  • Avatar

   Małgorzata Więcek-Cebula

   20 czerwca 2024 godzina 20:22

   Nikt, nikogo w błąd nie wprowadza. Dobrze, że obaj Panowie radni interweniowali. Po to między innymi zostali wybrani. A podziękowanie? To po to się jest radnym, aby odbierać podziękowania. To są te nowe standardy?

  • Avatar

   Anonim

   21 czerwca 2024 godzina 09:29

   Oj tam. Nieważne komu, ale PODZIĘKOWANIE sprawcom tego udogodnienia się po prostu NALEŻY!!!

 7. Avatar

  Do Pani burmistrz

  22 czerwca 2024 godzina 12:29

  Ten słabiutki naczelnik do wywalenia pani Magdo i to natychmiast,bo chłop jest beznadziejny i sie nie nadaje a poprzednia ekipa go rozleniwila i gość miał cieplutką posadę a obowiązki na dalszym planie..

 8. Avatar

  Mieszkanka ul.Karasia

  23 czerwca 2024 godzina 13:14

  Radny się popisał – kazał wykosić przejście od ulicy brzozowej – niech sobie sam tamtędy spaceruje bo dla ludzi starszych i czasem o łasce nijakie ułatwienie .Należy się zastanowić na kogo głosować przy następnych wyborach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra