Wydarzenia

Bochnia. Zobacz, jak wygląda powiększony SOR w Bochni. Zakończył się pierwszy etap modernizacji ZDJĘCIA

O 500 metrów kwadratowych powiększyła się powierzchnia SOR w Bochni. Pierwszy etap inwestycji realizowanej przez bocheński szpital został właśnie zakończony. Teraz ekipa budowlana przenosi się do „starej” części oddziału, by go przebudować. Otwarcie zmodernizowanego SOR  zaplanowano na koniec września.

– Cieszę się, że inwestycja jest realizowana zgodnie z planem. To był bardzo potrzebny remont. Mam nadzieję, że po rozbudowie i wprowadzonych zmianach zmniejszą się kolejki w SOR – mówi Adam Korta, bocheński starosta.

Wszystko na to wskazuje, bowiem w ramach inwestycji powstanie jeden triaż, z którego pacjenci będą kierowani do SOR lub opieki całodobowej stosownie do ich stanu zdrowia.

Dzięki remontowi SOR stanie się jednym z największych, ale też najnowocześniejszych oddziałów ratunkowych w regionie. W przestronnych wnętrzach zaplanowano więcej stanowisk dla pacjentów z zagrożeniem życia, ale też wygodną poczekalnię. Z kolei większe środki pozyskane z NFZ w związku z rozbudową SOR-u pozwolą na zatrudnienie dodatkowego personelu.

Będzie też nowy sprzęt.

-To między innymi łóżka  do wzmożonego intensywnego nadzoru, respiratory, zestawy do torakotomii,  aparaty do mechanicznego uciskania klatki piersiowej, defibrylatory, monitory funkcji. Będzie też nowe USG i urządzenia do dializ – wylicza Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni. – Chcielibyśmy jednocześnie przeprosić wszystkich pacjentów za utrudnienia jakie powstały w związku trwającymi robotami – dodaje dyrektor.

Całe zadanie (prace budowlane plus wyposażenie) pochłonie ponad 6 mln zł. Na modernizację SOR przez który rocznie przewija się około 20 tys. pacjentów,  szpital otrzymał dofinansowanie z  Programu Operacyjnego  Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz ze środków Skarbu Państwa. Inwestycję finansowo wsparło również Starostwo Powiatowe w Bochni.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. obserwator

    11 lipca godzina 23:43

    To ten Kycia jeszcze pracuje w Szpitalu w Bochni ????? Wypowiedzi dla prasy powinien udzielać ordynator SOR-u Pan dr Jarosław Gucwa. On i jego ekipa to naprawdę porządna firma. Kycia zamiast zatrudniać wyautowanych lokalnych polityków dawno temu powinien zatrudnić na SOR jeszcze jednego lekarza i 2-3 pielęgniarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra