- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Zobacz, jak wygląda nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wraz z Hospicjum Stacjonarnym. Obiekt robi wrażenie – WIDEO

- REKLAMA -

W poniedziałek przy ulicy Karolina w Bochni otwarto Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wraz z Hospicjum Stacjonarnym. To jeden z  największych w regionie tego typu zakładów.

Budowa ZOL to największa inwestycja w historii Powiatu Bocheńskiego za realizację której odpowiadał Szpital Powiatowy w Bochni.

Nigdy nie miałem wątpliwości, że taka placówka musi powstać. Społeczeństwo się starzeje, jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi w zakresie opieki długoterminowej. A takie właśnie usługi, seniorzy z powiatu bocheńskiego w tym miejscu otrzymają – mówi Adam Korta Starosta Bocheński

ZOL może przyjąć 80 pacjentów, w tym 10 wymagających wentylacji mechanicznej. 

-Ruszamy pełną parą. Dzięki kontraktowi z NFZ, mamy zapewnione finansowanie na najbliższe 5 lat – mówi Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Czym  zatem dysponuje ZOL?

Na  blisko 2,5 tys. metrów kwadratowych znajdują się pokoje 2 i 3 osobowe, gabinety lekarskie, rehabilitacyjne, zabiegowe.

To jednak jeszcze nie wszystko … Jest słoneczna jadalnia, pokój psychoterapii, czy sala terapii zajęciowej.

Obiekt jest wyposażony w windy i przystosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Placówka przy ulicy Karolina  w Bochni przejmuje funkcję oddziału opiekuńczo-leczniczego, który funkcjonuje od 2011 roku i do tej pory mieścił się w budynku szpitala przy ul. Krakowskiej

– Oddział dysponował zaledwie 20 łóżkami. Była to niewystarczająca liczba jak na 100-tys. powiat. Na przyjęcie pacjenci oczekiwali nawet pół roku – mówi Bogdan Szymczyk, lekarz kierujący oddziałem opiekuńczo-leczniczym w Szpitalu powiatowym w Bochni.

Teraz to się zmieni.

Inwestycja pochłonęła  niecałe 22 mln zł.

ZOL wraz z hospicjum będzie częścią Centrum Solidarności Społecznej im. św. Jana Pawła II. To pokłosie rezolucji przyjętej przez Radę Powiatu w Bochni w 2011 roku. Intencją radnych było zlokalizowanie w jednym miejscu zolu, hospicjum stacjonarnego,  DPS i ŚDS.  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra