Wydarzenia

Bochnia. Zbigniew Rachwał wyróżniony statuetką Boleslaus Dux Fundator

fot. Damian marzec

Podczas wczorajszej uroczystości z okazji 767. rocznicy lokacji Bochni burmistrz Stefan Kolawiński wyróżnił Zbigniewa Rachwała, prezesa MPWiK w Bochni statuetką Boleslaus Dux Fundator. – To pierwszy i jedyny prezes MPWiK – podkreślał gospodarz Bochni dodając, że mimo, iż jest on jest odpowiedzialny za wprowadzanie innowacyjnych technologii służących mieszkańcom Bochni jest człowiekiem niesamowicie skromnym.

Wręczenie statuetki zostało nagrodzone owacjami na stojąco. Zbigniew Rachwał niezwykle wzruszony przyznał, że nie czuje się w mocy przyjąć takiego wyróżnienia.

– Przyjmuję go z tym, że to jest zasługa wszystkich pracowników bocheńskich wodociągów, którzy pracują na te sukcesy, poprawę warunków mieszkańców i zdrowotności, bo woda to tylko życie i zdrowie – mówił.

Zbigniew Rachwał kieruje miejską spółką od wielu lat, zrealizował też w MPWiK w Bochni dwie duże inwestycje. Pierwsza to budowa nowoczesnej stacji uzdatniania wody – druga, której oficjalne oddanie przewidziano w najbliższych tygodniach, to rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków.

Wyróżnienie Boleslaus Dux Fundator jest przyznawane przez burmistrza osobom, które w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni.

ZOBACZ TAKŻE:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra